"Немає за що купити паливо". У прифронтовому Троїцькому гімназія лишилась без опалення

"Немає за що купити паливо". У прифронтовому Троїцькому гімназія лишилась без опалення

"Немає за що купити паливо". У прифронтовому Троїцькому гімназія лишилась без опалення
Троїцька гімназія Попаснянського ліцею №1, фото: Суспільне Донбас

У прифронтовому Троїцькому, Попаснянського району, батьки та керівництво гімназії вирішили розірвати договір з підрядником, відповідальним за опалення навчального закладу. З початком опалювального сезону підрядник відмовився виконувати свої обов'язки, повідомила завідувачка філії Троїцька гімназія Марина Верцанова.

Гімназію опалює модульна котельня. Вона встановлена підрядником, який обслуговує навчальний заклад.

"Там стоять 2 котли, які обігрівають другий поверх та перший поверх. Котельня на твердопаливних матеріалах і цілодобово були два кочегари, які працювали в цій котельні", — розповіла Марина Верцанова.

У листопаді, каже Верцанова, підрядник привіз дрова. Більше він не з’являвся. Не виходять на роботу й кочегари.

"Він не розрахувався за минулий опалювальний сезон з кочегарами, тому до нього ніхто не хоче йти працювати. Якщо будуть морози, система розмерзнеться і два поверхи повністю залишаться без системи опалення. Полопаються труби, полопаються батареї й вода піде з другого поверху на перший і повністю затопить школу", — говорить завідувачка гімназії.

Підрядник обслуговує декілька освітніх закладів Попаснянського опорного ліцею, філією якого є Троїцька гімназія. Договори з ним були укладені в січні 2016-го року.

На збори з батьками підрядник Андрій Ковтун не прийшов. За його словами — хворіє на ковід.

"Немає за що купити паливо. А немає за що купити, бо Шулік (директор ліцею — ред.) зі мною не розрахувався", — повідомив телефоном Андрій Ковтун.

"Немає за що купити паливо". У прифронтовому Троїцькому школа лишилась без опалення
Збори батьків та керівництва гімназії щодо опалення закладу. Суспільне Донбас

За словами директора Попаснянського ліцею №1 Віктора Шуліка, підрядник має на увазі заборгованість грошей за інший об’єкт, а саме шкільний стадіон.

"Цей договір у нас про опалення в школі, той договір про будівництво — це взагалі різні договірні стосунки. Він сам сказав, що до опалення в нього претензій немає. Ми за опалення платили вчасно", — розповів Віктор Шулік.

Договір з цим підрядником дійсний до січня 2022 року. Під час спілкування з батьками телефоном, Ковтун пообіцяв розірвати договір в односторонньому порядку.

"Ми терміново одразу проводимо тендерні процедури, тому що потрібно законну процедуру пройти й будемо укладати угоду з тим хто виграє", — повідомив Віктор Шулік.

Що відомо

  • У Троїцькій гімназії навчається 43 дитини. Заняття відвідують 30.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок