Ні – імпульсивним покупкам: черкаські фахівчині про чорну п'ятницю

Ні – імпульсивним покупкам: черкаські фахівчині про чорну п'ятницю

Ні – імпульсивним покупкам: черкаські фахівчині про чорну п'ятницю
Колаж: Суспільне Черкаси

Психологиня Ольга Кисленко та стилістка Катерина Давидовська з Черкас розповіли Суспільному, як вберегти гаманець від імпульсивних покупок під час розпродажів чорної п'ятниці, яка цьогоріч припадає на 26 листопада.

За словами психологині Ольги Кисленко, чорна п’ятниця активізує в людях жадібність та радість:

"Покупки для радості задовольняють нашу внутрішню дитину. У житті часто не вистачає приводу для радості, тому люди роблять імпульсивні покупки тільки заради емоцій, тому емоції — це найдорожчий товар, і сама покупка в цей момент не має значення", — зауважила психологиня.

Також вона пояснила, що активізується і таке почуття, як жадібність:

"Жадібність – бо люди хочуть взяти більше, ніж їм потрібно насправді. Ніби заради економії, але це самообман, тому що вони скоріше за все навіть не подумали б купувати певний товар, якби на ньому не було напису «знижка»".

Насамперед маркетинговому впливу піддаються більш емоційні люди, зауважила психологиня:

"Емоції пригнічують раціоналізм і відбувається покупка. Вікова категорія людей, які найбільш схильні до такого — 18-30 років. Якщо ними керують емоції, то додаються і потреби: потреба бути яскравими, мати багато одягу, потреба заявити про свій статус через гаджети та інше. Деякі люди з віком не закривають ці потреби та вони реалізовують їх і надалі".

Читайте також: Чорна п'ятниця-2021: чи варто українцям розраховувати на великі знижки

Тож фахівчиня радить "увімкнути" стан дорослого та діяти за планом, аби не купувати імпульсивно:

  • скласти список необхідних покупок;
  • розставити пріоритети;
  • йти за покупками з конкретною сумою і втрачати тільки її;
  • дотримуватися плану.

Правила шопінгу під час "шалених" знижок

Черкаська стилістка Катерина Давидовська, зауважила, що головне правило шопінгу під час знижок та розпродажів – не робити імпульсивних покупок.

"Не можна купувати що-небудь тільки тому, що хороші ціни. Ліпше за все – заздалегідь скласти перелік речей, які потрібні у вашому гардеробі, і вже тоді з цим списком придбати дійсно потрібні та функціональні речі. Так знижується ризик накупити речей, які ні з чим не можна буде поєднати і які просто будуть висіти у шафі".

Втім під час чорної п’ятниці можна звернути увагу на "масштабні покупки", які раніше відклали, оскільки можна придбати гарне пальто, шкіряні вироби чи цінні прикраси за нижчими цінами, зауважила стилістка.

Фахівчиня також радить ретельно перевіряти речі перед покупкою на відсутність дефектів, оскільки під час розпродажу одяг приміряють частіше, ніж зазвичай і через це можуть з’являтися пошкодження та дефекти.

Авторка Діхтяр Альона

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок