Львів’янку оштрафували на 40 тисяч гривень за расистські висловлювання

Львів’янку оштрафували на 40 тисяч гривень за расистські висловлювання

Львів’янку оштрафували на 40 тисяч гривень за расистські висловлювання
Суспільне Львів

Львівський суд оштрафував на 40 тисяч гривень місцеву мешканку за расистські висловлювання. Жінка ображала сусідку-емігрантку з Лівії. Також могла без причини стукати у двері лівійки чи смикати візок з її дитиною посеред вулиці. Як розповіла громадянка Лівії Ясмен Аджаж, через конфлікт вона хотіла покинути Україну.

Ясмен Аджаж – громадянка Лівії. В Україні разом із чоловіком живе впродовж 5 років. Тут вона викладає англійську мову, а чоловік – працює лікарем. Жінка розповідає, що її та трирічного сина ображала сусідка.

На відео із камери спостереження магазину, який є поруч із будинком – видно, що сусідка зупиняє Ясмен, яка йде із дитячим візочком.

"Я почала кричати до неї, що це дитина, він починав плакати, просила дайте мені дорогу. Вона не хотіла дати мені дорогу, але потім дала", – пригадує жінка.

Через таку поведінку сусідів – Ясмен зверталася до психолога, проходила лікування. Також жінка звернулася до суду.

"Після того я казала до чоловіка – я не можу, це моя гідність. Вона ображала мою гідність. І в мене було 2 вибори: повертатися додому, або писати заяву до суду", – пояснює Ясмен Аджаж.

Як ображали жінку чули і сусіди. Один із них – Володимир, розповідає про цей конфлікт: "Сусідка гримала в двері, причому так голосно, що я навіть зі своєї квартири почув".

Суд оштрафував жінку за расистські висловлювання на 40 тисяч гривень. На судові засідання вона жодного разу не прийшла.

"Образи пов’язані з національністю позивачки і з її зовнішністю – були у вульгарній формі і носили систематичний характер. Адвокат відповідача не заперечував фактів конкретних висловів, однак вважав, що це оціночні судження і людина вправі такі вислови говорити. Тому і вважав, що підстав для задоволення позову немає", – розповідає суддя Личаківського районного суду Львова Григорій Жовнір.

Адвокатка Іванна Огородник, каже – у судовій практиці подібних рішень не зустрічала.

"Такі справи є складні в плані доказової бази. Було проведено роботу по збирання доказів, судова експертиза, якою було встановлено факт заподіяння моральної шкоди у зв’язку з інцидентом. Були долучені відеозаписи, були зібрані показання свідків, очевидців", – каже адвокатка.

Кореспондентам не вдалося поспілкуватися із сусідкою Ясмен.

Читайте також: Суд оштрафував львів’янина за публікацію порно-фото дівчини в чаті ОСББ
На початок