У Миколаєві стартувала акція "16 днів проти насильства"

У Миколаєві стартувала акція "16 днів проти насильства"

Щороку з 25 листопада до 10 грудня в Україні триває акція "16 днів проти насильства". Один із заходів відбувся в Миколаєві на вулиці Соборній, поблизу Каштанового скверу.

На вулиці Соборній встановили стенди з інформацією та один стенд, на якому перехожі можуть лишити напис, який закликатиме говорити про насильство відкрито.

"Мета цього маніфесту — привернути увагу до проблематики насильства, до актуальності цієї проблеми. Можливо, хтось, кому потрібна допомога, мав змогу отримати необхідну інформацію, консультацію. Протягом 2021 року до денного центру соціально-психологічної допомоги для постраждалих від насильства до нас звернулось вже більш як шістсот людей", — розповіла директорка Миколаївського міського центру соціальних служб Віра Гончарук.

Долучився до акції Ігор Арчибісов. З його слів, такі акції важливі, адже спонукають людей не мовчати.

"Я поспілкувався з представницею поліції, вона зазначила, що за останні місяці 2021 року значно збільшилась кількість злочинів. Жінкам не варто мовчати, треба навпаки бити на сполох, просити про допомогу, аби уникати таких ситуацій", — говорить Ігор Арчибісов.

Лишила напис на банері Олеся Білоус. Жінка розповідає, що в її сім’ї були прояви домашнього насильства, тому такі акції підтримує і закликає жінок не мовчати.

"Моя тітка. Вона не могла нікуди вийти. От він її бив. Це жахливо. В результаті вона від нього пішла. І слава Богу. Але ці хвилювання в ній лишились, людині вже більше 60-ти років, а вона, розповідаючи про це, плаче. Я підтримую цю акцію. Я вважаю, що насильство терпіти не можна, життя настільки чудове і різнопланове, багатогранне, що сидіти і терпіти такі речі неприємні не треба", — сказала Олеся Білоус.

У 2021 році понад вісім тисяч жителів області зверталися до органів соціального захисту населення щодо домашнього насильства. У 2020 році таких звернень було на сім тисяч більше.

"Для того, щоб отримати допомогу, можна зв’язатися з мобільними бригадами, які працюють на території області. У нас сім мобільних бригад, які надають таку допомогу. Є притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства. Щоб туди потрапити, можна звернутися до відділу соціального захисту населення, який розташований в кожній територіальній громаді", — розповіла директорка департаменту соцзахисту населення Оксана Єльчієва.

Акція на вулиці Соборній тривала з 14:00 до 16:00.

Що відомо

  • За словами начальниці сектору протидії домашньому насильству відділу превенції Миколаївського районного управління Нацполіції Анастасії Колотілової, у Миколаєві за десять місяців 2020-го року було приблизно на 700-800 викликів менше ніж у 2021-му. За десять місяців 2021-го року до поліції надійшло 3 711 викликів щодо домашнього насильства.
  • За словами речниці Нацполіції в Миколаївській області Антоніни Лашти, в області за десять місяців 2021 року до поліції надійшло 8 963 звернення щодо домашнього насильства.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок