Бустерна доза та скорочений термін сертифікату. Єврокомісія рекомендує ЄС оновити правила в’їзду

Бустерна доза та скорочений термін сертифікату. Єврокомісія рекомендує ЄС оновити правила в’їзду

Бустерна доза та скорочений термін сертифікату. Єврокомісія рекомендує ЄС оновити правила в’їзду
AP

Європейська комісія оприлюднила оновлені рекомендації щодо правил в’їзду до країн ЄС, які передбачають розширення списку дозволених вакцин та змінюють термін дії сертифікатів про вакцинацію від COVID-19.

Про це повідомляється на сайті Європейської комісії.

"Комісія пропонує оновити рекомендації Ради щодо несуттєвих поїздок з-за меж ЄС, щоб спростити структуру та відобразити останні події. Пріоритет буде відданий вакцинованим мандрівникам", – йдеться у повідомленні.

Зокрема, Єврокомісія запропонувала державам-членам Євросоюзу відкрити в’їзд для мандрівників, щеплених вакцинами, рекомендованими ВООЗ для екстреного використання, на додачу до вакцин, вже схвалених ЄС.

Читайте також: Австрія закриває кордони для туристів. Кому дозволять в'їзд

"Держави-члени повинні вітати мандрівників, щеплених вакцинами, схваленими ЄС. Аналогічно, з 10 січня 2022 року вони повинні знову відкритися для всіх щеплених вакцинами, які внесені до списку ВООЗ для екстреного використання. Це оновлення забезпечить простіші та узгоджені правила в країнах ЄС, що спростить вакцинованим мандрівникам планування поїздки", – зазначили у комісії.

Також пропонується зобов’язати надавати результат ПЛР-тесту на COVID-19 усіх мандрівників, щеплених вакциною, схваленою ВООЗ, але не затвердженою Європейським агентством з лікарських засобів. Також тест повинні будуть надати мандрівники, які одужали після захворювання. Вони зможуть в’їздити до ЄС у разі, якщо після їхнього одужання минуло не більш як 180 днів.

"Це забезпечить безпечне повторне відкриття з огляду на те, що вірус іноді може подолати імунітет", – йдеться у повідомленні.

Окрім того, оновлення правил передбачає скорочення терміну дії сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 до 9 місяців після проходження первинної вакцинації. При цьому рекомендуватиметься щеплення бустерною дозою вакцини після первинної вакцинації.

Читайте також: МОЗ: більшість країн Європи відкриті для щеплених від COVID-19 українців

"Оновлення також включають визнання сертифікатів про вакцинацію, виданих після додаткової (ревакцинуючої) дози", – зауважили в Єврокомісії.

При цьому, з урахуванням зростання рівня вакцинації в усьому світі, комісія рекомендуватиме відкрити кордони для всіх мандрівників незалежно від статусу вакцинації із 1 березня 2022 року.

"Ця пропозиція зараз буде розглянута Радою", – зазначається у повідомленні.

Також у переглянутих правилах уточнюється, що діти віком від 6 до 17 років повинні мати можливість подорожувати до ЄС із негативним ПЛР-тестом, зробленим перед від'їздом, навіть якщо вони не вакциновані.

"Держави-члени можуть вимагати додаткового тестування після прибуття, карантину або самоізоляції. Дітям до 6 років аналізи та вакцинація не потрібні", – додали у Єврокомісії.

Також Європейська комісія рекомендувала оновили правила критерії оцінки епідеміологічної ситуації у країнах, що не входять до складу блоку.

Читайте також

Уникнути ще 690 тисяч смертей. Як працює колективний імунітет і чому без вакцинації він неможливий

Плато захворюваності та адаптивний карантин. Чого очікувати від епідемії COVID-19 надалі

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок