У школі на Рівненщині освітяни працюють без вакцинації. Владу колектив та батьки не слухають

У школі на Рівненщині освітяни працюють без вакцинації. Владу колектив та батьки не слухають

Ексклюзивно
У школі на Рівненщині освітяни працюють без вакцинації. Владу колектив та батьки не слухають
Суспільне Рівне

На Рівненщині у Степангородській школі Володимирецької громади вакциновані лише шестеро працівників. Усіх невакцинованих мали б відсторонити від роботи без збереження зарплати з 8-го листопада. Втім школа і надалі продовжує працювати.

З першого грудня невакцинованим працівникам можуть перестати виплачувати зарплату, – повідомив керівник управління соціально-культурної сфери Володимирецької селищної ради Вадим Друзь. Суспільне побувало у селі та запитало у місцевих, чому така ситуація та що планують робити надалі.

Що таке Степангород

Село Степангород розташоване на північ від Рівного, трасою туди понад 160 кілометрів.

У селі на Рівненщині освітяни працюють без вакцинації. Як це пояснюють
google-maps

Населений пункт не один раз потрапляв у новини, в тому числі й загальнонаціональні через свої протестні акції у попередні роки, люди перекривали рух міжнародною трасою та вимагали будівництва нової школи. Потім не пускали дітей у новий корпус та вимагали усунути дефекти.

У школі наразі навчається понад шістсот учнів, а працює у закладі 83 людини. З них щеплення від коронавірусу отримали четверо педагогів та двоє техпрацівників.

Ставлення до вакцинації

Техпрацівниця Степангородського НВК Світлана Рафальська коментує цю тему так:

У школі на Рівненщині освітяни працюють без вакцинації. Вказівок влади колектив не слухає
На фото Світлана Рафальська. Суспільне Рівне

"Дочекалися цієї нещасної школиНавчання у новій будівлі почали з березня 2021 року, тепер хочуть задушити нас вакцинацією. Доробіть нам школу, зробіть їдальню, спортзал, щоб діти тут в коридорах не стрибали. Це ніхто не хоче висвітлити, ковід якийсь придумали. Нема в нас хворих, у нас у класі всі учні. Що вони з нас хочуть? Яка "червона" зона?!"

Працівники школи не проти вакцинації, каже вчителька Степангородського НВК Надія Крук. Жінка додає: інформація про вакцинацію є медичною таємницею.

У школі на Рівненщині освітяни працюють без вакцинації. Вказівок влади колектив не слухає
На фото Надія Крук. Суспільне Рівне

"Ми не проти вакцини. Треба, щоб усі були вакциновані. Але все ж таки вакцинація добровільна, не примусова", – каже освітянка.

Читайте також: "На ДНК – не впливає": рівненські медики на Суспільному розвінчували міфи про вакцинацію

Вакцинація і відсторонення

Усіх невакцинованих працівників мали б відсторонити від роботи без збереження зарплати з 8-го листопада. Під відсторонення підпадала і директорка Степангородської школи, про що керівник управління соціально-культурної сфери Володимирецької селищної ради Вадим Друзь повідомив її заздалегідь. Проте, таке рішення викликало супротив у батьків та вчителів.

На відео, яке відзняли жителі Степангорода 8-го листопада, під час візиту до їхньої школи представників Володимирецької селищної ради батьки та вчителі стверджують: попередження, яке вручили директору школи, є незаконним, бо в ньому розповсюдили конфіденційну інформацію.

Після цього директорка закладу продовжила декретну відпустку. У школу намагалися призначити нову людину, яка б виконувала обов'язки керівника навчального закладу. Проте усі, кому пропонували посаду – відмовилися.

У школі на Рівненщині освітяни працюють без вакцинації. Вказівок влади колектив не слухає
На фото Вадим Друзь. Суспільне Рівне

"Керівника з іншого закладу ми пробували призначити, але зустріли супротив, тому під тиском скасували. І людина, яка погоджувалася виконувати обов'язки, злякалася і написала заяву, що вона відмовляється виконувати обов'язки", – коментує начальник управління соціально-культурної сфери Володимирецької селищної ради Вадим Друзь.

Він називає ситуацію у навчальному закладі патовою і додає: люди, яким пропонували посаду керівника, розуміють, що їм потрібно буде відсторонити невакцинованих працівників.

Як проходить робота

Вчителі, з якими поспілкувалося Суспільне, запевняють, що на роботу вони ходять з негативними результатами ПЛР-тестів.

"Так склалися обставини, що ми не можемо зараз вакцинуватися. Ми не проти вакцини. Можливо, з часом ми усі будемо вакцинуватися", – каже вчителька Степангородського НВК Галина Міхеєва.

У школі на Рівненщині освітяни працюють без вакцинації. Вказівок влади колектив не слухає
На фото Галина Міхеєва. Суспільне Рівне

На запитання Суспільного, чи хоче хтось із вчителів взяти на себе обов'язки директора, жінка відповідає:

"Ніхто не ризикує взяти на себе таку велику відповідальність".

Оскільки у школі немає людини, яка виконувала б обов'язки директора, з першого грудня працівникам можуть перестати виплачувати зарплату, – запевняє начальник управління соціально-культурної сфери Володимирецької селищної ради Вадим Друзь.

"Це не тільки заробітна плата, це і комунальні послуги і відключення електроенергії", – додає він.

Читайте також: У селі на Рівненщині батьки школярів протестували проти "дистанційки". Що каже влада

Медиків просили втрутитись

Аби пришвидшити вакцинацію серед жителів Степангорода, з ними намагалися спілкуватися місцеві медики.

У школі на Рівненщині освітяни працюють без вакцинації. Вказівок влади колектив не слухає
На фото Ольга Підвишенна. Суспільне Рівне

"Охочих – нуль. На цьому тижні, приміром, було четверо, але і то з проханням, що ми вакцинуємося, але ви, будь ласка, не повідомляйте, що ми вакциновані. Була один раз, більше не хочу туди приїжджати. Кажуть: не знають, що колють. Це при тому, що вакцинується вся Україна, весь світ, всі знають перелік вакцин, який виробник. Але до них не доходить. Їх не цікавить, вони ні на які розмови не ведуться, нічого слухати не хочуть", – каже завідувачка Володимирецької амбулаторії Ольга Підвишенна.

Ані вакцинації, ані "дистанційки"

Жителі села, за словами техпрацівниці Степангородського НВК Світлани Рафальської, виступатимуть проти дистанційного навчання.

"Вони мене запитали, чи я можу сидіти біля своєї дистанційної дитини? Вони що, хочуть з наших дітей зробити, вибачте на слові, недоумків?! То не вийде у них. Ми до останнього будемо битися і до останнього наші діти будуть ходити в школу і ніхто нам нічого тут не зробить", – додає Світлана Рафальська.

Що відомо

  • На Рівненщині станом на 8 листопада відсторонили від роботи понад тисячу невакцинованих освітян. Потому цей показник почав знижуватись, адже педагоги почали вакцинуватись. У Рівному, приміром, усі школи досягли показника, який дозволяє працювати очно.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок