Кропивничанин подолав онкозахворювання та повернувся до занять бейсболом

Кропивничанин подолав онкозахворювання та повернувся до занять бейсболом

Кропивничанин подолав онкозахворювання та повернувся до занять бейсболом
Фото В'ячеслава Бабія

Кропивницький бейсболіст В’ячеслав Бабій, у якого на початку 2021 року виявили пухлину кишківника, подолав недугу. Нині хлопець відновив заняття спортом. Через хворобу йому довелося зробити перерву на пів року. Суспільному В’ячеслав розповів, як почуває себе після хвороби та які має плани на майбутнє.

В’ячеслав Бабій займається бейсболом з шести років, нині йому 20.

"Я сидів на уроці в школі, до нас прийшов тренер Євген Поляков і сказав, що проводиться набір у секцію. На перше заняття ми пішли разом з друзями і мені дуже сподобалося. З того часу бейсбол — це частина мого життя. Це нестандартний вид спорту в Україні. Це не футбол, не волейбол".

Кропивницький спортсмен подолав онкологію та повернувся до занять бейсболом
Фото В'ячеслава Бабія

В’ячеслав — кетчер кіровоградської школи бейсболу. "У бейсболі є три людини: які кидають м'яч, ловлять та б'ють. Пітчер — кидає, кетчер — ловить. Я — та людина, яка у бейсболі ловить, фіксує та блокує м'яч. Я — як воротар у футболі".

Першу медаль хлопець завоював у 2009 році. Тоді кіровоградська команда посіла третє місце на чемпіонаті серед кадетів. Індивідуальний кубок отримав на Чемпіонаті України у 2011 році. Нині у спортсмена 11 кубків.

"Звісно я неодноразово виступав і за кордоном — у Польщі, в Італії, Словаччині, Іспанії, Хорватії. Ми постійно їздимо у Чехію. Але індивідуальні нагороди здобував лише в нашій країні".

Захворювання, лікування та повернення в спорт

У лютому 2021 року лікарі діагностували у В'ячеслава пухлину кишківника. Хлопцеві зробили дві операції у Києві.

"Протягом місяця мені було дуже погано, я почав втрачати вагу, у мене зник апетит, була нудота. Я зрозумів, що щось не так. Швидка допомога забрала до четвертої міської лікарні. Мені підключили крапельницю. Лікарі сказали, якщо не стане легше, то потрібна буде операція. Мене терміново повезли у столицю".

Лікування від онкологічного захворювання обійшлося спортсмену у пів мільйона гривень. Розповів, що грошима допомагали багато людей: як зі спорту, так і незнайомих. Тепер раз на пів року хлопець має проходити медичне обстеження.

"Нині мені можна продовжувати займатися бейсболом. Ніяких протипоказань немає. Навпаки: чим більше я буду займатися спортом, тим краще. Це дуже корисно для мого організму".

В'ячеслав Бабій розповів, що мріє продовжити бейсбольну кар'єру за кордоном. Перед хворобою йому пропонували грати за контрактом у Лондоні.

"Зі мною зв’язалися два тренери з Австрії та Лондона. Вони розглядали мою кандидатуру, але на той момент я захворів і лежав у лікарні. Можливо, 2022 року, коли я максимально відновлю ігрову форму, можна буде показувати статистику і відновити перемовини".

Читайте також

На початок