Дніпровська прокуратура вимагає від “Укрпошти” повернути будівлю Головпоштамту в державну власність

Дніпровська прокуратура вимагає від “Укрпошти” повернути будівлю Головпоштамту в державну власність

Дніпровська прокуратура вимагає від “Укрпошти” повернути будівлю Головпоштамту в державну власність
Mistaua.com

Центральна окружна прокуратура міста Дніпра направила до суду позовну заяву до АТ «Укрпошта» з вимогою повернути державі будівлю поштамту на проспекті Яворницького у Дніпрі, яка є історичною будівлею XIX – початку XX сторіччя, а її вартість - понад 93 млн грн. Про це йдеться у повідомленні Дніпропетровської обласної прокуратури, яке отримало Суспільне.

Як йдеться у повідомленні, спірне нерухоме майно (будівля поштамту) перебувало на балансі Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» та у 2017 році перейшло до статутного капіталу – ПАТ «Укрпошта», у зв’язку з корпоратизацією державного підприємства. У подальшому акціонерним товариством зареєстровано право приватної власності на вказаний об’єкт нерухомості.

“Будівля Дніпровського головпоштамту - пам’ятка історії та архітектури місцевого значення та згідно з чинним законодавством не підлягає приватизації”, - йдеться в повідомленні.

У зв’язку з цим прокуратура вимагає визнати недійсним Акт передавання майна до статутного капіталу ПАТ «Укрпошта», скасувати державну реєстрацію права приватної власності та зобов’язати відповідача повернути будівлю державі.

Водночас начальниця управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міськради Надія Лиштва у коментарі Суспільному зазначила, що пам`ятка історії та пам`ятка архітектури місцевого значення — різні поняття.

“На цій будівлі був розташований барельєф з надписом про те, що катеринославськими червоногвардійцями у будівлі був розгромлений останній прихисток контрреволюції. Цю історичну пам`ятку внесли до переліку об`’єктів, які не підлягають приватизації. Потім відбулася декомунізація. Як пам`ятку історії цю будівлю не можна приватизувати. Втім, як пам`ятка архітектури місцевого значення вона може бути приватизована. Це різні поняття, різні охоронні номери”, - сказала Надія Лиштва.

За словами посадовиці, “Укрпошта” стежить за збереженням будівлі поштамту, і власним коштом проводила реставрацію.

Читайте також

- Борг в 4 млн. Одеська прокуратура судиться з компанією, яка займає приміщення філармонії

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок