День боротьби проти насильства над жінками: в Україні на 45% зросла кількість скарг від потерпілих

День боротьби проти насильства над жінками: в Україні на 45% зросла кількість скарг від потерпілих

День боротьби проти насильства над жінками: в Україні на 45% зросла кількість скарг від потерпілих
AP

Кількість звернень про домашнє насильство в Україні за останні 9 місяців зросла на 45 % у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це на брифінгу розповіла заступник міністра соцполітики з питань європейської інтеграції Ольга Ревук.

25 листопада відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками. За словами Ревук, збільшення кількості звернень свідчить про те, що українці стали свідоміше ставитися до проблеми домашнього насильства.

"Коли тато б’є маму, навіть один раз на рік то це не є норма і люди намагаються змінити своє життя на краще. Це наша справа виправдати довіру людей і надавати той комплекс соціальних послуг який є необхідним для їх захисту", — зазначила посадовиця.

За її словами, в областях створено 24 обласних і 760 місцевих координаційних рад, які надають допомогу громадянам. Водночас уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що від початку року до офісу омбудсмана надійшло вже 180 звернень з питань захисту від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Близько 80% цих звернень — від жінок.

“Жінки та дівчата з інвалідністю нерідко зазнають дискримінації й не завжди можуть скористатися своїми правами. Особливо це стосується жінок з психічними та інтелектуальними розладами, які перебувають у соціальних закладах опіки та у сім’ях і стають жертвами насильства, не маючи можливості самостійно відстояти свої права”, — наголосила Денісова.

Генеральна Асамблея ООН оголосила Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками у 1999 році та запропонувала урядам країн, міжнародним та неурядовим організаціям проводити заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми. Відсьогодні й до 10 грудня (День прав людини) в Україні проходить акція "16 днів дій проти насильства".

Що відомо

  • За 9 місяців 2020 року 42 279 осіб звернулися за допомогою з приводу домашнього насильства, що вдвічі більше, аніж за 2019 рік.
  • Громадські організації закликали президента і Раду терміново ратифікувати Стамбульську конвенцію. Понад 10 років тому Україна брала участь у підготовці Стамбульської конвенції проти насильства, проте Верховна рада досі її не ратифікувала. Проти ратифікації виступають Всеукраїнська рада церков та деякі народні депутати, стверджуючи, що конвенція “нав'язує гендерну ідеологію”.
  • 5 червня 2020 року Володимир Зеленський пообіцяв винести на розгляд Ради законопроєкт щодо її ратифікації, але це так і не було зроблено. Тому Марш жінок, один з учасників коаліції "За Стамбульську конвенцію", вирішив зареєструвати ще одну петицію, а також заклик ратифікувати цей міжнародний документ та ознайомся з його перевагами на сайті https://stopviolence.in.ua/.
  • У 2011 році Комітет Міністрів Ради Європи прийняв Стамбульську конвенцію про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами. Туреччина стала першою країною, яка ратифікувала цей документ. Після неї Конвенцію підписали ще 33 країни, в тому числі Україна. Стамбульська конвенція набула чинності 1 серпня 2014 року. Станом на січень 2018 року її підписали 45 країн та Європейський Союз.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок