Українка Дар'я Блашко - третя в дебютній гонці біатлонного сезону: результат спринту на Кубку IBU

Українка Дар'я Блашко - третя в дебютній гонці біатлонного сезону: результат спринту на Кубку IBU

Українка Дар'я Блашко - третя в дебютній гонці біатлонного сезону: результат спринту на Кубку IBU
twitter.com/IBU_CUP

Перша гонка біатлонного сезону.

Біатлонний сезон 2021/22 офіційно відкрився гонками в рамках Кубка IBU - перший етап у шведському Ідре. У перший змагальний день проводяться спринтерські гонки: жіноча, а тоді чоловіча.

Склад жіночої збірної України на стартовий етап Кубка IBU складений з біатлоністок, що готувалися до сезону у команді "А", але не відібралися на перші старти Кубка світу. В Ідре стартували п'ять українок - Ольга Абрамова, Катерина Бех (поїде на Кубок світу після спринту), Дар'я Блашко, Надія Бєлкіна та Анна Кривонос.

Читайте також: Розклад біатлону 2021/22: календар усіх стартів Кубка світу та Олімпіади-2022

Жодна з українок не змогла пройти вогневі рубежі без помилок, але ідентичні результати на стрільбі показали одразу три спортсменки: Абрамова, Бех та Блашко. У всіх трьох по одному промаху на стрільбі лежачи та точна стрільба стоячи. Схожий результат у Анни Кривонос - 0+1 (але вона дуже багато поступалася за швидкістю як на дистнанції, так і стрільби). За швидкострільністю Бех та Блашко теж показали фактично ідентичний показник (0.3 секунди швидше Дар'я), Абрамова - на сім секунд повільніша.

Але ключова різниця між українками - на дистанції. Блашко була найшвидшою серед українок на кожному з трьох кіл, загалом випередила Абрамову на 23 секунди, а Бех - на 44. І це дозволило Дар'ї Блашко піднятися на подіум одразу в першій гонці сезону!

Після другої стрільби Блашко вийшла на третьому місці, але різниця між першим-п'ятим місцем складала менше десяти секунд. Дар'я програвала лідерці 6 секунд, а на останніх кілометрах змогла скоротити це відствання до 3.1 секунди!

Цього результату вистачило, аби втримати третє місце в дуже щільній боротьбі. Четверте місце Блашко випередила лише на 0.6 секунди!

Для Дар'ї Блашко - це перший особистий подіум в дорослій кар'єрі! І це також подіум для України в першій гонці біатлонного сезону.

Переможницею спринту стала 26-річна німкеня Маріон Вайзеншартер, яка на 0.5 секунди (!) випередила француженку Каролін Коломбо.

Абрамова на фініші показала 13-й результат, програвши першому місцю трохи менше 40 секунд, а Бех - 16-а з відставанням майже у 48 секунд. Надія Бєлкіна з двома колами штрафу закінчила гонку на 31-му місці, а Анна Кривонос - 60-а.

 • Кубок IBU. Перший етап (Ідре): жіночий спринт. Результат
 1. Маріон Вайзеншартер (Німеччина, 0+1) 21:02.3
 2. Каролін Коломбо (Франція, 0+2) +0.5
 3. Дар'я Блашко (Україна, 1+0) +3.1
 4. Анастасія Шевченко (Росія, 0+1) +3.7
 5. Елізабет Гегберг (Швеція, 0+1) +10.0
 6. Марен Гаммершмідт (Німеччина, 0+2) +10.7

...

 • 13. Ольга Абрамова (1+0) +39.7
 • 16. Катерина Бех (1+0) +47.8
 • 31. Надія Бєлкіна (1+1) +1:17.7
 • 60. Анна Кривонос (0+1) +2:12.5

Що відомо

На початок