Польща визнала неконституційною частину Конвенції про права людини

Польща визнала неконституційною частину Конвенції про права людини

Польща визнала неконституційною частину Конвенції про права людини
tvn24

У середу, 24 листопада, Конституційний суд Польщі визнав, що частина Європейської конвенції про права людини не відповідає її Основному закону.

Про це повідомляє польський телеканал TVN24.

Ідеться про положення Європейської конвенції з прав людини, що наділяє Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) повноваженнями оцінювати законність вибору суддів конституційних судів окремих країн.

Читайте також: У Польщі пропонують скасувати вибори президента та продовжити його повноваження

Розгляд цього питання ініціював генеральний прокурор, міністр юстиції Польщі Збігнєв Зебро. Він клопотав Конституційний суд "дослідити конституційність положення Європейської конвенції про захист прав людини тією мірою, яким воно дозволяє ЄСПЛ проводити оцінку законності вибору суддів Конституційного суду".

Конституційний трибунал на засіданні 24 листопада встановив, що це положення "не відповідає Конституції Польщі".

Що відомо

  • У червні 2020-го Польща заявила, що виходить зі Стамбульської конвенції, спрямованої на запобігання насильству над жінками.
  • Міністр юстиції Польщі Збігнев Зібро заявив, що цей договір "шкідливий", оскільки вимагає від шкіл навчати дітей гендеру. Європа засудила це рішення.
  • У жовтні 2021 року Конституційний суд Польщі визнав неконституційними деякі частини законодавства Європейського союзу. Зокрема принцип верховенства права ЄС над польськими законами.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок