Не хочуть переїжджати: чому пацієнтів Варвинського терцентру хочуть відселити

Не хочуть переїжджати: чому пацієнтів Варвинського терцентру хочуть відселити

Не хочуть переїжджати: чому пацієнтів Варвинського терцентру хочуть відселити
ФОТО: Суспільне Чернігів

Пацієнтів стаціонарного відділення Варвинського терцентру в селі Озеряни через незадовільний протипожежний стан будівлі хочуть відселити до іншого закладу. Акт про порушення, які створюють загрозу життю та здоров'ю людей, у лютому склали в Управлінні ДСНС в Чернігівській області. Чернігівський окружний адміністративний суд у вересні постановив зупинити експлуатацію будівель до повного усунення порушень.

"Виявлено ряд недоліків протипожежного плану. І тому ми не дуже дороговартісні заходи зробили своїми силами. Це близько 12 таких заходів. Але залишились дороговартісні заходи – це блискавкозахист, обробка дерев'яних конструкцій. Але паралельно з тим МНС подало у суд. Остаточне рішення не прийшло, тому відселення ми не робимо", – повідомив Олександр Філоненко заступник Варвинського селищного голови.
Олександр Філоненко
Олександр Філоненко. ФОТО: Суспільне Чернігів

У стаціонарному відділенні тимчасового або постійного проживання за дванадцятьма пацієнтами доглядають п'ятнадцятеро працівників.

Аби зберегти заклад, почали усувати недоліки.

"Бюджет Варвинської ОТГ, в основному, — це бюджет проїдання. Для того, щоб розвиватися у нас коштів не дуже багато. 164 мільйони загальний. Це із субвенціями, освітньою і медичною субвенцією, яка виділяється на вторинну і первинну медицину", — розповів Філоненко.

Жителі громади знайшли спонсорів, які допоможуть з ремонтом, вважають, якщо пацієнтів відселять, то більше не повернуть в Озеряни і заклад вони втратять. Не хочуть переїжджати і постояльці стаціонарного відділення.

"Грозозахист уже зробили, дерев'яні конструкції обробили. Почали робити по пожежній безпеці", — розповіла завідувачка стаціонарного відділення Варвинського терцентру Лідія Місько.

Лідія Місько
Лідія Місько. ФОТО: Суспільне Чернігів

Розглядають варіант на час ремонту перевезти пацієнтів у інший заклад.

Подробиці — у сюжеті:

Читайте також:

Мерзнуть пацієнти та персонал: на Новгород-Сіверщині два роки не можуть звести сільську амбулаторію

На початок