"У нас з ним товариські стосунки", – Новинський вніс заставу за Труханова

"У нас з ним товариські стосунки", – Новинський вніс заставу за Труханова

"У нас з ним товариські стосунки", – Новинський вніс заставу за Труханова
Facebook/Геннадий Труханов

23 листопада на рахунок ВАКС внесли 30 млн застави за Труханова по справі НАБУ та САП. Адвокат мера Геннадія Труханова Олександр Лисак сказав, що ні він, ані мер кошти не вносив. Він не знає хто це зробив. Натомість депутат Вадим Новинський підтвердив журналістам Суспільного, що це зробив він.

Вадим Новинський підтвердив, що вніс 30 млн грн замість Труханова, адже вони в товариських відносинах і політичного підтексту в цьому немає:

"Геннадій Леонідович сказав, що не має змоги це зробити, а у мене така можливість є. Я вважаю його достатньо успішним мером. Він багато робив для Одеси й для одеситів. Я хочу, щоб він лишався на своєму посту".

Лисак зазначив, що не знає, хто сплатив 30 мільйонів:

"Я скажу одразу, що Труханов заставу не вносив, я заставу не вносив, хто за нього вніс я поки не знаю".

У пресслужбі ВАКС Суспільному повідомили, що інформацію стосовно того, хто сплатив заставу, вони не розголошують.

Що відомо

 • Вадим Новинський – безфракційний депутат. Він член Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин. Крім того, він член групи з міжпарламентських зв’язків з Китайською Народною Республікою, Об’єднаними Арабськими Еміратами та з Азербайджанською Республікою та Румунією.
 • У 2012 році став громадянином України, до того був громадянином Російської Федерації
 • У 2013 році на проміжних виборах був обраний до Верховної Ради 7 скликання за 224 виборчим округом від міста Севастополя як безпартійний самовисуванець, вступив до фракції “Партії регіонів”. Був членом Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці.
 • 16 січня 2014 року голосував за диктаторські закони.
 • Народний депутат 8 скликання, обраний у 2014 році від партії “Опозиційний Блок” (№11 у списку) як безпартійний. Голова підкомітету з питань благодійної діяльності та фінансування культури Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності. Голова парламентської фракції (з кінця 2018 року), член Політради та Політвиконкому “Опозиційного блоку”.
 • У 2021 році - за версією журналу Forbes.ua статки Новинського оцінювались у 1,4 млрд$, що давало йому можливість посісти 8 позицію у рейтингу найбагатших українців.
 • Справа НАБУ та САП стосується створення та функціонування злочинної організації в Одесі. До неї, як вважають правоохоронці, був залучений мер міста Геннадій Труханов, бізнесмен Володимир Галантерник та декілька посадовців з робітниками приватних компаній. Злочинна схема полягала у виведенні земельних ділянок із власності громади та передачі їх під забудову приватній компанії "Будова". Як зазначала сторона обвинувачення, Труханов зловживав своїм службовим становищем мера та підписував документи щодо надання об'єктів у право власності.
 • Так, упродовж 2016-2019 років громада міста через схему злочинної організації втратила щонайменше шість земельних ділянок загальною площею 15,9 га та незаконно витратила з місцевого бюджету 131 мільйон гривень. Загальний розмір завданої шкоди за результатами експертизи становить 689 млн грн.
 • Вищий антикорупційний суд обрав для мера Одеси заставу у розмірі 30 мільйонів гривень, бенефіціару компанії "Будова" Дмитру Дімарському – 59,4 мільйони гривень, директором юридичного департаменту ОМР Інні Поповській – 26 мільйонів гривень, депутату Василю Шкрябаю – 8 мільйонів та колишньому прокурору Одещини Олегу Жученко – 2,6 мільйона.
 • 2 листопада Міністерство внутрішніх справ оголосило у розшук одеського бізнесмена Володимира Галантерника.
 • 3 листопада Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін запобіжний захід колишньому голові депутатської комісії з питань комунальної власності Одеської міської ради Василю Шкрябаю.
 • 4 листопада журналістам Суспільного у ВАКС повідомили, що частина фігурантів справи НАБУ про створення та функціонування злочинної групи в Одесі внесли свої застави.
 • 17 листопада колегія суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду залишила заставу для мера Одеси Геннадія Труханова по справі НАБУ такою, як її визначив слідчий суддя ВАКС – 30 мільйонів гривень. Кошти він мав перерахувати впродовж 5 робочих днів.
 • 24 листопада заставу внесли.

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок