"Ми будували плани". У Сумах вшанували пам’ять учасника бойових дій Андрія Степанця

"Ми будували плани". У Сумах вшанували пам’ять учасника бойових дій Андрія Степанця

"Ми будували плани". У Сумах вшанували пам’ять учасника бойових дій Андрія Степанця
Суспільне Суми

У Сумах вшанували пам’ять Андрія Степанця, який загинув на сході України у 2014 році. 24 листопада на центральному кладовищі згадати захисника зібралися військові побратими, знайомі, рідні бійця.

"Плачу тепер, ходжу на кладовище. Шкода. Він такий був... Він мені допомагав... Гроші давав. А тепер нікому й допомогти. Що ж робити — живу, а куди я подінусь. Так вийшло, що пішов на війну. Пішов і не прийшов. Тепер так і живу", — розповідає мати загиблого Віра Степанець.

У Сумах вшанували пам’ять учасника бойових дій Андрія Степанця

Андрій Степанець служив у 79-й аеромобільній бригаді. Мобілізувався до лав Збройних сил 28 серпня 2014 року, тоді ж познайомився із Олегом Клименком.

"Ми з ним були в "учебці", там здружилися, будували плани на те, що після війни буде. Він мене в гості запрошував, товаришувати після війни. А потім нас доля розкинула й Андрюхи не стало. Він завжди був таким, що підтримає, допоможе. Він йшов і боявся, щоб мати не дізналася, де він є. Придумував, що ми не там і не те робимо", — говорить Олег Клименко.

Що відомо

  • Андрій Степанець помер сім років тому. Тоді, у ніч з 23 на 24 листопада 2014 року, під час оборони аеропорту "Донецьк" українських військових обстріляли російські бойовики. Один із снарядів влучив у бліндаж, в якому перебувало п‘ятеро військовослужбовців, в тому числі й Андрій Степанець. Пораненого солдата евакуювали до польового шпиталю. 24 листопада, не приходячи до тями, боєць помер від отриманих поранень. У чоловіка залишились батьки, дружина та син.
  • Андрій Степанець був нагороджений орденом "За мужність" III ступеню посмертно. Два роки потому, рішенням міської ради йому присвоєне звання "Почесний громадянин м. Суми".

Читайте нас у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

На початок