Центр вакцинації в приміщенні кропивницької автостанції закриють. Коли і чому

Центр вакцинації в приміщенні кропивницької автостанції закриють. Коли і чому

Центр вакцинації в приміщенні кропивницької автостанції закриють. Коли і чому
Суспільне: Кропивницький

Центр вакцинації від COVID в приміщенні автостанції №1 у Кропивницькому закриють за тиждень. Про це Суспільному розповіла начальниця міського управління охорони здоров’я Оксана Макарук. Причина, з її слів – мала кількість охочих щепитись там.

Центр вакцинації в залі підвищеного комфорту автостанції №1 у Кропивницькому – один з чотирьох у місті. Працює протягом тижня, з 9:00 до 14:00, в тестовому режимі. У центрі працюють фельдшерка та медсестра.

На автостанції кожні пів години оголошують про те, що тут працює центр вакцинації. Об 11:00 23 листопада в приміщенні автостанції охочих вакцинуватись не було.

Фельдшерка Ольга Власова розповіла, що найбільше людей щепили у четвер, 18 листопада. На вихідних не працювали: ”На початку нашої роботи людей було небагато, пік був у четвер. В понеділок, 22 листопада, дев’ятеро людей щепили. Зранку 23-го було 13 охочих щепитися. Ми не розуміємо, чому так. Бо люди, які до нас звертаються, кажуть, що на інших пунктах великі черги”.

На початку робочого дня, 23 листопада, в центрі вакцинації були 60 доз вакцини від Pfizer і по 40 доз Moderna та CoronaVac.

Кропивничанка Ольга Макаренко прийшла за другою дозою. Розповіла, що обрала центр вакцинації на автостанції, бо в медичному університеті – черга.

Медична сестра Світлана Середюк розповіла, що вакцинують і тих, хто не має декларації з сімейним лікарем: ”Ми вносимо паспортні дані та номер телефону в електронну папку пацієнта. Всі дані залишаються. І коли він підпише декларацію, сімейний лікар все побачить”.

Читайте також: Кропивничанка тиждень не могла отримати довідку про протипоказання до вакцинації від коронавірусу.

Житель села Созонівка Кропивницького району Віталій Чернишов розповів, що першу дозу вакцини від коронавірусу отримав на автостанції: ”Я б і другу зараз пішов-зробив, якби не хворий був”.

Протипоказаннями до щеплення, за словами фельдшерки, є нежить, кашель, чхання, підвищена температура, ознаки гострого респіраторного захворювання, хіміотерапія в онкохворих, нещодавно проведена променева терапія та оперативні втручання протягом останніх трьох місяців.

За п’ять годин 23 листопада на автостанції №1 вакцинувались 22 людей.

За час роботи центру в ньому вакцинували до сотні людей. Цього, зі слів начальниці міського управління охорони здоров’я замало. Тому центр вирішили закрити. За словами Оксани Макарук, нині домовляються про облаштування центрів вакцинації у торгових центрах.

Що відомо

  • За інформацією Оксани Макарук, для колективного імунітету потрібно вакцинувати двома дозами, мінімум, 70% кропивничан. На ранок 23 листопада вакцинували 155130 містян. 89076 людей, а це 44,2% від загальної кількості містян, які підлягають вакцинації, отримали першу дозу, 66054 кропивничан (32,8%) отримали дві дози: ”В місті є Pfizer, Moderna та CoronaVac. AstraZeneca закінчилася, ми її використали для другої дози. Частину вакцини ми повернули, там стікав термін придатності. Ця проблема була в усій Україні, тому що саме ця вакцина користується найменшим попитом серед населення”.
  • На Кіровоградщині за минулу добу від ускладнень коронавірусу померли 14 людей.
  • В обласній лікарні у Кропивницькому повністю заповнені інфекційні відділення.
На початок