На сесії міськради не дали 15 соток землі для аеропорту «Полтава»

На сесії міськради не дали 15 соток землі для аеропорту «Полтава»

На сесії міськради не дали 15 соток землі для аеропорту «Полтава»
Суспільне Полтава

У Полтаві не надали у користування додаткову землю для аеропорту. За цей проєкт рішення мали проголосувати під час другого засідання сесії міськради, однак не зібрався кворум. Частина депутатів не зареєструвалася, бо у пакеті з питанням про аеропорт було також виокремлення землі для родичів голови громади Олександра Мамая, розповів Суспільному представник об’єднання «Свобода» Юліан Матвійчук. Сам же голова говорить, що проблеми у цьому немає.

На території аеропорту «Полтава» тренуються пілоти льотної школи. Рейси із пасажирами звідси не відправляли понад два роки через невідповідність злітно-посадкових смуг для міжнародних літаків.

На сесії міськради не дали 15 соток землі для аеропорту «Полтава»
На сесії не зібрався кворум. Прийшли 19 депутатів. Суспільне Полтава

Для того, аби відновити рейси, злітну смугу хочуть перебудувати, сказав голова ОДА Олег Синєгубов. Для цього на сесію міськради винесли питання про надання у користування на 3 роки додаткових 15 соток для аеропорту. За проєктом рішення, це земля для розміщення будівель і споруд авіаційного транспорту. Засідання 23 листопада не відбулося.

Не зібрався кворум – було лише 19 депутатів. Не зареєструвалися частина представників «Опозиційної платформи – За життя», а ще обранці від фракцій «Слуга народу», «Свобода» та «Рідне місто». Це тому, що у питанні про земельні ділянки йшлося не лише про територію для аеропорту, каже депутат Едуард Волков.

"Сьогодні міський голова Мамай намагався поставити свої особисті корупційні інтереси, щоб земельну ділянку в центі міста отримати без аукціону", - каже депутат Полтавської міської ради Едуард Волков.

На сесії міськради не дали 15 соток землі для аеропорту «Полтава»
Стан злітно-посадкової смуги в аеропорту "Полтава". Суспільне Полтава

"Сьогодні було просто одне питання. В одному питанні вони зробили два питання. Тобто це питання, яке необхідне полтавській громаді, це – полтавський аеропорт, на який виділяла кошти держава, платники податків у тому числі. І в те саме питання він (голова громади – ред.) засунув своє «шкурне» питання, питання своєї тещі, я так розумію. Це перехрестя вулиць Шевченка і Раїси Кириченко, якраз цю земельну ділянку", - пояснює депутат Полтавської міської ради Юліан Матвійчук.

"Яка різниця, для кого? Чому не можна, скажіть мені? Їхнє власне майно там куплене, через нотаріуса, викуплене майно, чому не можна зареєструвати земельну ділянку під цим майном? Ми таких земельних ділянок реєструємо на кожній сесії по 150 штук. Якщо ми проголосуємо на наступну сесію, то, я думаю, злітна смуга буде і аеропорт буде відремонтований", - говорить голова Полтавської громади Олександр Мамай.

Злітно-посадкову смугу в аеропорті планують не реставрувати, а будувати нову, каже голова обласної адміністрації Олег Синєгубов.

На сесії міськради не дали 15 соток землі для аеропорту «Полтава»
Земельна ділянка біля перехрестя вулиць Кириченко та Шевченко, через яку виник конфлікт в міськраді. Суспільне Полтава

"Це не лише посадково-злітна смуга, це і навігаційне обладнання сучасне. Воно дуже теж дороговартісне, складне. Це і освітлювальне обладнання для самої посадково-злітної смуги і за її межами, за межами аеропорту, в тому числі", - розповів голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Робити це планують 2022-го. Нині готують проєктну документацію, яка повинна пройти експертизу, каже голова.

"Ми по планах Офісу Президента включені на фінансування на наступний рік. Нам потрібно, щоб все у нас склалося і політично, я маю на увазі про сесії міської ради. Тому що ми залежні від неї фактично. Вони мають нам затвердити будівні умови по землі, тому що ми добираємо землю, тому що необхідно збільшити територію охорони так званої аеропорту. Далі залежить все від проєктантів, ми його завершимо, презентуємо в Офісі Президента і далі будемо розраховувати на фінансування цього проєкту", - говорить голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

За словами Олега Синєгубова, вартість робіт нині оцінюють у 1,5 мільярди гривень.

Розглянути питання щодо землі для аеропорту мали на попередньому сесійному засіданні 16 листопада. Його та інші проєкти рішень тоді не підтримали, кілька фракцій покинули залу, а голова громади оголосив перерву.

Що відомо:

  • Директор аеропорту «Полтава» Володимир Окара із Суспільним спілкуватися на камеру відмовився. Телефоном повідомив, що нині можуть приймати судна без пасажирів один раз на добу.
  • Збудували летовище у селі Супрунівка поблизу Полтави 1924-го. Із 1998-го воно не приймає регулярні рейси.
  • Від 2017-го до 2019-го на відновлення роботи аеропорту витратили майже пів мільярда гривень. 2018-го полтавський аеропорт прийняв перший пасажирський рейс після реконструкції. Через рік відправив перший міжнародний рейс до Єгипту, тоді ж його закрили через невідповідність злітно-посадкових смуг для міжнародних літаків.
На початок