Зміни в порядку призначення субсидій на Миколаївщині. Хто потрапив до переліку

Зміни в порядку призначення субсидій на Миколаївщині. Хто потрапив до переліку

Кабінет Міністрів вніс зміни до порядку призначення житлових субсидій. Право на отримання субсидії отримали матері, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною, а також люди, які отримали субвенцію на придбання житла у сумі понад 50 тисяч гривень з державного або місцевих бюджетів.

Про це в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповіла директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОДА Оксана Єльчієва.

За словами Оксани Єльчієвої, право на отримання субсидії отримали матері, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до шести років.

"Раніше матері, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до шести років, мали надати до органів соцзахисту довідку про те, що мама або перебуває на обліку у центрі зайнятості, або працює, або має інший вид доходу. Субсидія призначається без зазначених довідок. Раніше їм відмовляли в субсидії. Тож, тепер ті, кого стосуються ухвалені зміни, можуть звернутися повторно до органів соціального захисту за призначенням субсидії", — розказала Оксана Єльчієва.

Також Оксана Єльчієва розповіла, що набудуть право на отримання субсидії особи, які придбали житло за рахунок коштів, виділених з державного чи місцевого бюджету.

"Якщо є відповідне придбання житла понад 50 тисяч, тоді субсидія не призначалася. Це досить також значна категорія людей, тому що зараз багато виділяється коштів з державного бюджету саме в рамках субвенцій на придбання житла дітей-сиріт. Такі діти, вони фактично отримували допомогу від країни у вигляді субвенції, а з іншого боку втрачали право на отримання субсидії", — каже Оксана Єльчієва.

Читайте також: "Опалювальний період на Миколаївщині. Як призначатимуть субсидії".

З жовтня 2021 року перерахують суму призначених субсидій, зі слів Оксани Єльчієвої, через те, що в "червоній зоні" соціальна норма на всі види комунальних послуг збільшується на 50 відсотків. Весь період перебування Миколаївської області у "червоній зоні" перерахують і сума субсидії збільшиться.

За словами Оксани Єльчієвої, станом на 1 листопада 2021 року в області субсидію на житлово-комунальні послуги призначили 54 192 родинам на загальну суму майже 463 мільйони гривень, на тверде паливо і скраплений газ — 12 833 родинам на загальну суму 48,7 мільйона гривень.

"Проте кількість отримувачів субсидії збільшиться, адже з 15 листопада Кабінет Міністрів вніс зміни в порядок призначення субсидії. Зокрема, збільшена вдвічі сума допустимої заборгованості за надані комунальні послуги, з 340 гривень до 680 гривень", — розказала Оксана Єльчієва.

З початку 2021 року в Миколаївській області виплатили субсидії та різні види державної соціальної допомоги для понад 68 тисяч жителів на суму понад три мільярди гривень.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

Вибір редакції

На початок