Чи були у харків'ян побічні ефекти після вакцинації від COVID: інформація міськради

Чи були у харків'ян побічні ефекти після вакцинації від COVID: інформація міськради

Чи були у харків'ян побічні ефекти після вакцинації від COVID: інформація міськради
Суспільне Харків

Тяжких побічних ефектів, які б вимагали госпіталізації після вакцинації від коронавірусної хвороби, у щеплених в Харкові за час кампанії не було.

Про це 23 листопада на брифінгу сказала заступниця Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан.

"Найтяжчі — це три-чотири доби температури після Pfizer. Все! CoronaVac навіть зовсім нічого не давав, легкі — 37,4 і трошки ломота у м'язах", — сказала заступниця мера.

За її словами, серед хворих на COVID, які були вакциновані, але потрапили до лікарні, були пацієнти у стані середньої тяжкості.

"Але до реанімації дійшли одиниці — дві-три людини, і те ми ставили їм питання, чи вони купили сертифікат, чи дійсно вакцинувалися, тут є свої моменти. Але щоб масові були тяжкі наслідки, ні, масових не було жодних", — розповіла заступниця мера.

Читайте також: "Будь ласка, зізнавайтеся": пацієнтів з COVID у Харкові просять не приховувати псевдовакцинацію

За її словами, за добу у Харкові вакцинували 8,5 тис. людей. У місті продовжують працювати пункти щеплень та центри масової вакцинації.

"Щоб вийшло з голови поняття, що у мене немає часу, не можу дійти, що я можу без цього обійтись, що до мене не дійде ця хвороба. Це повинно вийти з голови... Антивакцинальні всі ці фокуси. Треба! Про це говорять цифри", — сказала Горбунова-Рубан.

"Відсоток провакцинованих, які захворіли, 3-4%, максимум 5%! Від загальної кількості захворілих. Невже це не чути? Невже це незрозуміло? Добровільно для розумних та нормальних людей", — відповіла заступниця мера.

Читайте також

У Харкові зберігається тенденція до зниження захворюваності на COVID — міськрада

На початок