Ватикан став членом міжнародної спортивної федерації з тхеквондо: як це стало можливо

Ватикан став членом міжнародної спортивної федерації з тхеквондо: як це стало можливо

Ватикан став членом міжнародної спортивної федерації з тхеквондо: як це стало можливо
World Taekwondo

Тепер міжнародна федерація з тхеквондо налічує 211 членів.

Місто-держава Ватикан є резиденцією Папи Римського - голови католицької церкви. У світі Ватикан відомий як центр християнства.

Ватикан є найменшою державою серед суверенних у світі. Тут також існують спортивні федерації, проте світове визнання мала лише одна - федерація з велосипедного спорту.

Проте наприкінці листопаду у Ватикані з'явилася ще одна спортивна федерація. Причому ця федерація має відношення до бойових мистецтв - тхеквондо.

Як Ватикан став членом міжнародної федерації з тхеквондо?

Федерація тхеквондо Ватикану отримала міжнародне визнання від світової федерації. Відповідне рішення було прийняте на засіданні генеральної асамблеї організації - Ватикан став 211-м її членом.

Світова організація з тхеквондо та Ватикан мали тісні відносини упродовж останніх років. У 2016 році у Ватикан прибула команда тхеквондистів, яку делегувала світова організація - її метою було представлення цього виду спорту у місті-державі.

У подальшому відносини між сторонами почали розвиватися. У 2017 році у церкві святого Петра Папа Римський Франциск прийняв очільника світової федерації з тхеквондо Чунвона Чу та президента італійської федерації Анджело Сіто. Під час цієї зустрічі понтифіку подарували чорний пояс з тхеквондо.

Папа Римський
World Taekwondo

"Тхеквондо - універсальна мова. Неважливо, якої релігії чи віросповідання притримуються люди, звідки або ким вони є - ми усі єдині завдяки тхеквондо. З Ватиканом світова федерація з тхеквондо поділяє багато загальних цінностей, і ми твердо віримо у силу спорта в аспекті просування ідей поваги, дружби та миру", - зазначив президент світової федерації тхеквондо.

Ще перед міжнародним визнанням у Ватикані проходили курси з тхеквондо для студентів семінарії. Для дітей, віком від 13 до 17 років, тхеквондо входить у навчальну програму та викладається тричі на тиждень.

Що відомо

  • Тхеквондо - корейське бойове мистецтво та один із олімпійських видів спорту.
  • На рівні чемпіонатів світу та континентальних першостей тхеквондо представлене у вісьмох вагових категоріях серед чоловіків та жінок. На Олімпійських іграх - у чотирьох.
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБоксКомандні види спортуГімнастикаПаралімпійський спортТенісДзюдоЛегка атлетикаФутзалЗбірна України з футболуУкраїнці за кордономБаскетболВолейболФехтуванняФормула-1БіатлонВодні види спортуХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022