В Австралії розпочався погодний феномен Ла-Нінья: є ризик сильних дощів та повеней

В Австралії розпочався погодний феномен Ла-Нінья: є ризик сильних дощів та повеней

В Австралії розпочався погодний феномен Ла-Нінья: є ризик сильних дощів та повеней
Associated Press

Явище Ла-Нінья розвивається в Тихому океані, повідомляє Австралійське бюро метеорології. Через зміну погодних умов вздовж екватора та посилення північно-західних вітрів на австралійському континенті очікують суттєве збільшення кількості опадів.

“Ла-Нінья збільшує ймовірність більш прохолодної, ніж середня денна температура і може збільшити кількість тропічних циклонів. Остання Ла-Нінья була у 2010-2012 роках і мала великі наслідки для Австралії, включаючи найвологіші дворічні періоди, а також широкомасштабні повені”, — сказано у повідомленні.

Що таке Ель-Ніньйо і Ла-Нінья

Явища Ель-Ніньйо і Ла-Нінья викликані природною мінливістю клімату. Це цикл, який має дві фази: теплу, яка відома як Ель-Ніньйо, та холодну — Ла-Нінья, коли пасати дують дуже сильно із заходу, викликаючи зниження екваторіальних температур. Коли ці температури досягають нижчих за норму рівнів, що зазвичай трапляється на пізніх осінніх та ранніх зимових етапах, ефект пульсації відчувається у всіх частинах світу, викликаючи посухи, шторми або повені.

Ель-Ніньйо і Ла-Нінья відбуваються кожні 2-7 років, зазвичай тривають від 9 до 12 місяців і мають широкий вплив на погоду в усьому світі. Ель-Ніньйо 2015/2016 років було одним з найсильніших за всю історію спостережень. Вони не є єдиними факторами, що впливають на наш клімат, але є найбільшими факторами впливу.

За даними Австралійського бюро метеорології, цьогоріч Ла-Нінья не буде такою сильною, як у 2010-2012 роках.

“Кожна Ла-Нінья має різні наслідки, оскільки це не єдиний фактор клімату, який впливає на Австралію в будь-який час. Ось чому важливо не дивитися на це ізольовано і використовувати інструменти кліматичних перспектив Бюро в Інтернеті, щоб зрозуміти ймовірні умови на найближчі місяці", — сказав керівник бюро оперативних кліматичних служб доктор Ендрю Уоткінс.

Що відомо

  • Метеорологи Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) попередили про те, що 2020 рік можуть визнати одним з найтепліших в історії людства попри початок локального похолодання, відомого як Ла-Нінья.
  • Навесні узбережжя Австралії постраждало внаслідок найсильнішої за останні пів століття повені. Рятувальники евакуювали зі східного узбережжя країни близько 18 тисяч людей.
  • Сильні дощі в Австралії розпочалися 18 березня, що призвело до прориву дамби Варрагамба, спричинивши підтоплення доріг, обриву ліній електропередач та виходу річок з берегів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок