Як підібрати надійний пароль і захистити свій акаунт. Розповідає експерт

Як підібрати надійний пароль і захистити свій акаунт. Розповідає експерт

Ексклюзивно
Як підібрати надійний пароль і захистити свій акаунт. Розповідає експерт
Ілюстративне фото

Компанія Nord Security опублікувала рейтинг найпопулярніших паролів 2021 року в Україні та світі. Фахівці обробили базу даних вагою 4 Тб із 50 країн. Отримані дані свідчать, що більшість людей обирають дуже прості паролі, зокрема "123456", який був використаний 100 мільйонів разів. Виконавчий директор та експерт лабораторії комп'ютерної криміналістики Cyberlab Сергій Денисенко в ефірі Українського радіо розповів, як убезпечити себе від викрадення особистої інформації та чи відповідально ставляться українці до обрання паролів.

Як зазначив експерт, серед інтернет-користувачів побутує думка, що у питаннях захисту персональних даних від них нічого не залежить.

"Проте це не так. Можна згенерувати складний пароль, який важко буде підібрати кібершахраям", – зазначив він.

Для цього фахівець радить не використовувати числові паролі та паролі, що складаються лише із букв, оскільки їх дуже легко підібрати.

"Бажано, щоб пароль складався із букв, цифр та символів на зразок нижнього регістру букв чи цифр. Пароль має містити не менш як вісім символів, інакше — кіберзлодії здатні підібрати такий пароль за пів години", – розповів Сергій Денисенко.

За його словами, також на кожному з облікових записів варто робити окремий пароль і змінювати його раз у квартал.

"Нині чимало сервісів забороняють використовувати прості паролі на своїх платформах, на них не можна зареєструватися з простим паролем", – зауважив експерт.

Денисенко додав, що одним із видів злочинів є так звана "крадіжка цифрової особистості".

"Крадіжка цифрового "я" — це коли кіберзлочинці викрадають ідентифікаційні дані людини, її логіни і паролі та використовують їх у своїх цілях. Зловмисники також можуть викрасти і пароль до електронної пошти та обходити підтвердження на платформах", – пояснив фахівець.

У разі викрадення даних, наприклад, зламу банківської картки, експерт у першу чергу радить заблокувати картку, а потім звернутися до банку щодо повернення коштів.

"Якщо йдеться про велику суму грошей, слід звернутися до поліції", – наголосив він.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок