Акція "Здай кров – подаруй шанс на життя". У Тернополі 20 осіб стали донорами

Акція "Здай кров – подаруй шанс на життя". У Тернополі 20 осіб стали донорами

Акція "Здай кров – подаруй шанс на життя". У Тернополі 20 осіб стали донорами
Суспільне Тернопіль

20 людей з Тернополя стали донорами крові під час акції "Здай кров – подаруй шанс на життя". Про це розповів голова громадської організації "Я донор" Олександр Хома.

За його словами, таку акцію організували, щоб популяризувати донорство.

Рятувальник Назар Гнатишин прийшов разом з колегами. Каже, сьогодні здає кров для дитячої лікарні:

"Здаю кров вже понад 30 разів, почав у 2013 році. Переважно здаю з періодичністю у 2-3 місяці. Вже своїх знайомих і співробітників підписую під такі акції. Стараємося завжди здавати".

Ярослав Пержило здає кров у перинатальний центр. Каже, його дружина народжуватиме і їй може знадобитися кров.

Вдруге донором став Степан Мартинюк. Чоловік каже, про акцію збору крові дізнався з соціальних мереж:

"Позитивно ставлюся до цього. Я вперше пішов здавати кров через таку акцію. Побачив, зацікавився і вирішив зробити хорошу справу. Я тільки за такі акції".

Акція "Здай кров – подаруй шанс на життя". У Тернополі 20 осіб стали донорами
Акція "Здай кров – подаруй шанс на життя". У Тернополі 20 осіб стали донорами. Суспільне Тернопіль

Лікарка-терапевтка Віра Борейко розповідає перед здачею крові усі донори проходять медичний огляд. Жінка каже, в середньому за тиждень в обласний центр служби крові приходять 60 донорів:

"У період пандемії кількість донорів зменшилася, бо скасувалися планові операції. Було і 2-10 донорів. Після того як донор здав 450 мл крові, ми здаємо її на перевірку, аналізи. В пробірку набираємо, щоб перевірити на інфекції, гепатити С, В. СНІД і сифіліс. Після перевірки віддаємо на зберігання".

Олександр Хома розповів куди направлять кров, яку зібрали під час акції:

"Ми зважаємо на те, що люди нам пишуть. Є прохання, коли стається дорожньо-транспортна пригода, чи потрібно для породіллі в перинатальному центрі, зважаємо на це. Якщо немає гострої потреби, то передаємо на центр переливання крові або в перинатальний центр".

Громадська організація "Я донор" на Тернопільщині діє півтора року. Її створили, щоб популяризувати донорство в області. За цей час організували 5 акцій, а донорами стали 130 людей, каже Олександр Хома.

Читати також

На початок