Дорогами чумаків. На Херсонщині створили гастрономічну гру в лото, яка популяризує місцевий туризм

Дорогами чумаків. На Херсонщині створили гастрономічну гру в лото, яка популяризує місцевий туризм

Дорогами чумаків. На Херсонщині створили гастрономічну гру в лото, яка популяризує місцевий туризм
Суспільне Херсон

Кидай, ходи, пий, їж, - таке головне правило гри "Чумаки. Дороги вина та смаку Херсонщини", під час якої можна дегустувати вина, сири та інші продукти місцевих виробників.

Для гри необхідно мінімум четверо учасників, розказує її автор Олексій Тільняк. На початку усі отримують різнокольорові чумацькі мажі та обирають отамана. Саме він задаватиме напрям: буде кидати кубики та витягати фішку з виграшем. Мітку кладуть на пронумеровану клітинку ігрової дошки та ставлять на неї фігурку скіфської баби – орієнтир для "чумацької валки".

Гравець, який отримує приз, може запросити скуштувати його і інших учасників. Той, хто виграє дегустацію вина, має сказати тост. Щоб зробити гру цікавішою, у кожного учасника є фішки у вигляді бортів чумацьких возів, мішків із сіллю або коліс.

Дорогами чумаків. На Херсонщині створили лото, яке популяризує місцевий туризм
Суспільне Херсон

Як розказав керівник гуртка гейм-дизайну Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Олексій Тільняк, всі деталі і предмети у грі він виготовив власноруч.

"Чумаки, бо хто у нас їздив дорогами України стільки віків, торгував не тільки сіллю, рибою, як всі думають. Чумаки торгували й іншим збіжжям. Вони торгували м’ясом і вином. Це були реально середньовічні далекобійники, підприємці. В залежності від того, що хоче одержати людина, вона може використовувати різні елементи: колеса, сіль, борти, ускладнюючи гру, роблячи її більш стратегічною", - розповів Олексій Тільняк.

Основна мета гри – популяризація херсонських виробників, розказав автор ідеї, голова правління громадської спілки "Дороги вина та смаку Херсонщини" Юрій Палічев. Одна з головних умов: виробник має бути членом громадської спілки, а виробництво - легальним.

"Одна з основних складових нашої гри - це гастросети. Їх пропонують, щоб гості, ті, хто купуватиме гру, скуштували, чим же Херсонщина така смачна. Тому у нашій грі будуть присутні гастросети з різних продуктів та напоїв, які ми будемо додатково надсилати тим, хто гратиме в нашу гру", - говорить Юрій Палічев.

Перемогу у грі "Чумаки" отримує той, хто першим назбирає 5 призів різного виду. У наступній грі ця людина буде отаманом, як кращий у "Чумацькій валці".

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок