Тиждень тестування на ВІЛ-інфекцію і гепатити: де зробити тест у Львові

Тиждень тестування на ВІЛ-інфекцію і гепатити: де зробити тест у Львові

Тиждень тестування на ВІЛ-інфекцію і гепатити: де зробити тест у Львові
Суспільне Львів

На Львівщині стартував тиждень тестування на ВІЛ-інфекцію і виявлення гепатиту В і С. До 26 листопада у Львові та Червонограді працюватиме мобільна амбулаторія. Там за допомогою швидкого тесту можна безкоштовно обстежитись.

У понеділок, 22 листопада, мобільна амбулаторії працювала на стоянці торгового центру, що на проспекті Чорновола. За 4 години роботи там протестували близько 50 людей.

Вирішила зробити тест і Марія Германович. Жінка каже, з її родичів ніхто не має таких захворювань.

"Дуже гарна нагода, тільки вийшла з магазину, маю вільну хвилинку, чому не перевірити стан свого здоров’я, тим більше така гарна акція для населення, цікавість взяла гору", — каже жінка.

Результати швидкого тесту можна дізнатися через 15 хвилин у мобільній амбулаторії, розповідає соціальна працівниця Олена Гальчук. Або потім до людини, у якої тест позитивний, зателефонують та повідомлять. Для інших людей інформація – конфіденційна.

"Дуже багато людей не знають про своє здоров’я, люди бояться звертатися. У нас в країні ніколи не говорять про це відкрито і тому люди не перевіряються, а якщо є така інформація, то переважно вона асоціюється з таким словом як "смерть", але з таким люди живуть", — каже працівниця мобільної амбулаторії Олена Гальчук.

Найпоширенішим способом передачі ВІЛ та СНІДу є статевий, розповідає завідувачка відділення обласного центру громадського здоров’я Олена Павлишин. За її словами, так інфікуються 70% від усіх хворих на ВІЛ та СНІД.

"На 1 вересня цього року в області налічувалося 3269 людей, які були на обліку. З них 2620 людей отримували антиретровірусну терапіюАнтиретровірусна терапія (АРВ-терапія) — метод лікування ВІЛ-інфекції та СНІДу, що полягає у максимальному пригніченні розмноження ВІЛ в організмі. Завдяки тому імунна система відновлюється, а рівень вірусного навантаження досягає невизначуваного.", — каже Олена Павлишин.

Графік роботи мобільної амбулаторії:

— 23 листопада біля Львівського обласного центру профілактики та боротьби з ВІЛ-СНІДом, що на вул. Лисенка, 45. Графік роботи з 13 до 16 год;

— 24 листопада на майданчику для паркування біля ТЦ, що на вул. Городоцька, 302. Графік роботи з 10 до 15 год;

— 25 листопада, четвер: м. Червоноград, біля Червоноградської центральної міської лікарні на вул. Івасюка, 2. Графік роботи з 12 до 15 год;

— 26 листопада, п’ятниця, на майданчику для паркування біля ТЦ, що на вулиці Кульпарківській, 226. Графік роботи з 10 до 15 год.

Читайте також: "ВІЛ інфікований — як непотрібний матеріал": на Луганщині понад 2000 людей з діагнозом СНІД

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок