У Києві проходить мистецький фестиваль "Код Ступки"

У Києві проходить мистецький фестиваль "Код Ступки"

У Києві проходить мистецький фестиваль "Код Ступки"
Колаж: Марія Туча

20 листопада на сцені театру Франка розпочався Перший міжнародний мистецький фестиваль "Код Ступки", присвячений 80-річчю легендарного українського актора Богдана Ступки, пише Укрінформ.

Країною-гостем першого фестивалю стала Грузія, Національний театр ім. Шота Руставелі показав виставу "Кінець гри" за п'єсою Семюеля Беккета у постановці Роберта Стуруа. Також виступили тбіліський колектив "Хорал", Національний хор України ім. Григорія Верьовки, етноджазовий проєкт DUDU Band (Україна - Грузія).

Ідея міжнародного фестивалю належала Богданові Ступці, який мріяв запрошувати на нього театри Грузії, Польщі, Балтії та інших країн задля творення спільного мистецького простору. Фестиваль буде щорічним, його учасниками ставатимуть різні країни.

Голова Благодійного фонду Богдана Ступки, який організовує фестиваль, Ірина Батько-Ступка говорить:

"Ми почали фестиваль з однієї країни. Але поєднали багато різних видів мистецтва. У нас, зокрема, в програмі спецпоказ фільмів за участі Богдана Ступки "Ступка: ретроспектива", 21 листопада — відкриття спільної виставки робіт художників України та Грузії".

Народний артист України Євген Нищук наголосив, що фестиваль важливий для майбутніх поколінь:

"Вони мають знати, що були такі постаті, як Богдан Ступка, який був відомий на тільки всередині країни, а й далеко за її межами, який промотував Україну через театральне і кіномистецтво", — сказав він.

Водночас генеральний директор-художній керівник театру імені Івана Франка Михайло Захаревич зауважив, що проведення фестивалю саме в цьому театрі невипадкове:

"Це перший фестиваль, присвячений Богданові Сильвестровичу Ступці. І він відбувається в тому театрі, де Ступка пропрацював з 1978 до 2012 року. І це символічна подія. Проходить час, й іменем Богдана Ступки називають вулиці в різних містах України, встановлюють пам’ятники. Він на це заслужив", — підкреслив Захаревич.

Що відомо

  • Богдан Ступка — український актор театру і кіно, лауреат Шевченківської премії, Народний артист УРСР, Народний артист СРСР, Герой України.
  • Дебют у кіно — у фільмі Юрія Іллєнка "Білий птах з чорною ознакою", роль Ореста Дзвонаря. На цю роль претендував Іван Миколайчук, але позаяк це була роль бійця УПА (тобто негативна за радянських часів), то влада не хотіла, аби її грав Миколайчук. Затвердили Ступку, за яким після театральної ролі Річарда III закріпився негативний імідж. Але його трактування образу виявилося дуже вдалим і ця роль досі одна з найкращих у списку актора.
  • Крім радянських та українських фільмів, Ступка знімався і в польських режисерів – фільмі Кшиштофа Зануссі "Серце на долоні", "Вогнем і мечем" Єжи Гофмана, де зіграв Богдана Хмельницького.
  • За головну роль у фільмі "Серце на долоні" Ступка у 2008 році отримав нагороду Римського міжнародного кінофестивалю і під час вручення відзнаки актор сказав: "Мрією мого життя було, щоб українська культура стала відома в цілому світі. Мрії повинні збуватися, і я щасливий, що маю можливість сприяти цьому".
  • За свою кар'єру Богдан Ступка зіграв понад 100 ролей у кіно.

Читайте також

"Маєш свій талант використати для людей". Правила життя від Богдана Ступки

Вітає з капелюхом. У Києві відкрили пам’ятний горельєф Богдану Ступці

Приїжджав на храмове свято та пригощав дітей цукерками. Спогади про Богдана Ступку

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант