У Бердянську чоловік помер від ботулізму. Він вживав в'ялену рибу

У Бердянську чоловік помер від ботулізму. Він вживав в'ялену рибу

У Бердянську чоловік помер від ботулізму. Він вживав в'ялену рибу

У Бердянську чоловік помер від захворювання на ботулізм. Його дружина нині перебуває на лікуванні в місцевій лікарні.

Про це 22 листопада повідомили в головному управлінні Держспоживслужби в Запорізькій області.

Відомо, що подружжя вживало в’ялену рибу (плотва, лящ) власного домашнього приготування, яку придбали сирою на центральному ринку Бердянська.

За результатами лабораторних досліджень, у відібраних зразках продуктів та крові потерпілих виявлено ботулотоксин типу "Е".

Зараз Держпродспоживслужба перевіряє центральний ринок Бердянська. У торговців перевіряють документи щодо безпеки рибної продукції та умов її реалізації. Також районна комісія ТЕБ та НС прийняла рішення про створення спільних робочих груп з представниками Бердянського відділу поліції та спеціалістами Держпродспоживслужби щодо перевірки місць реалізації свіжої річкової риби на території громад.

Чи можна визначити наявність ботулотоксину в продуктах

У Держспоживслужбі нагадують, що захворювання може виникнути при вживанні харчових продуктів без попередньої термічної обробки. Це можуть бути консерви, особливо домашнього приготування, копчені, в’ялені м’ясні та рибні вироби, а також інші продукти, в яких є умови для розвитку збудників.

Споживаючи продукт, практично неможливо визначити наявність у ньому ботулотоксину, оскільки він не має ні кольору, ні смаку, ні запаху.

Симптоми ботулізму

Захворювання на ботулізм виникає в середньому через добу після вживання зараженої їжі. Іноді інкубаційний період може скорочуватися до двох годин або ж подовжується до 10 діб. Клінічно захворювання починається із загальної слабкості, головного болю, запаморочення, виникає почуття тривоги, а потім проявляються наступні симптоми:

  • двоїння предметів;
  • ослаблення чіткості зору (предмети бачаться в тумані, сітка перед очима);
  • внаслідок паралічу м'язів гортані хворі втрачають голос;
  • ковтання стає скрутним або зовсім неможливим;
  • у важких формах захворювання головним симптомом є розлад дихання, параліч діафрагми, в результаті чого настає смерть.

Лікарі наголошують, в разі виявлення характерних для ботулізму симптомів, варто негайно викликати швидку, адже допомогти може тільки стаціонарне лікування із введенням проти ботулінічної сироватки.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок