У Рівному можуть утеплити вдвічі більше будинків, ніж планували. Від чого це залежить

У Рівному можуть утеплити вдвічі більше будинків, ніж планували. Від чого це залежить

Ексклюзивно
У Рівному можуть утеплити вдвічі більше будинків, ніж планували. Від чого це залежить
Фото Facebook Рівнерада

У Рівному в 2022-му році пропонують провести термомодернізацію пів сотні багатоповерхівок, це більш ніж удвічі більше, ніж було у планах раніше. Таку пропозицію озвучив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час візиту на Рівненщину. Мер вважає, що це буде зробити непросто, але можливо.

Позиція уряду

Інвестувати в проєкти енергоефективності як громадських, так і житлових будинків – це державна стратегія, зазначив під час візиту на Рівненщину міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Відтак запропонував місту максимально скористатися участю в державних програмах з енергоефективності.

"Ми обговорили з міським головою, аби щонайменше 50 будинків на наступний рік зробили термомодернізацію. Це нові фасади, нові вікна, нові дахи, нові під’їзди, індивідуальні теплові пункти. Це ті можливості, які дає держава, щоб скоротити витрати на тепло щонайменше на 50% і платіжки були меншими", – пояснив міністр Олексій Чернишов.

Реакція мера

Зі слів міського голови Олександра Третяка, на термомодернізацію житлових багатоповерхівок у 2022 році в міському бюджеті запланували передбачити 60 мільйонів гривень.

"Це приблизно 15-20 житлових багатоповерхівок. Але міністр просить збільшити число будинків до 50 і це потягне за собою те, що з міського бюджету треба буде виділити удвічі більше коштів. Міський бюджет не гумовий, і має ще й оплатити, в тому числі компенсацію різниці в тарифах за опалення. Але ми розділяємо цей курс на термомодернізацію", – сказав мер у коментарі Суспільному.

При цьому додав, що нині в Рівному співвласники житлових багатоквартирних будинків можуть скористатися двома державними програмами з енергоефективності. Одна із них – це програма часткового відшкодування витрат на заходи з енергоефективності в багатоквартирних будинках "Енергодім".

"По цій програмі є три сторони угоди: державний бюджет, міський бюджет і кошти ОСББ, вони об’єднуються і беруть на себе співфінансування заходів з термомодернізації. Ми можемо виділити певні кошти, держава теж. Питання, чи мешканці нашого міста вбачають потребу в тому, щоб їхній будинок змінювався якісно, модернізувався і ставав енергоощадним", – зазначив Олександр Третяк.

При цьому він додав, що в міському бюджеті на 2022 рік доведеться знайти також кошти на компенсацію тарифів за теплопостачання. Як інформувало Суспільне раніше, спочатку влада встановила тариф для населення 2725,45 грн/Гкал та назвала його економічно обґрунтованим, а потім знизила його до рівня минулого року – 1913,16 грн/Гкал. Компенсувати різницю тепловикам має місто за підтримки держави.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок