Якість ремонту доріг у Миколаєві. Хто і як контролює

Якість ремонту доріг у Миколаєві. Хто і як контролює

Для моніторингу будівництва на відповідність нормативам якості асфальтового покриття у міській раді уклали договір з підприємством "Будівельна лабораторія". Її фахівці перевірятимуть товщину дорожнього покриття та контролюватимуть якість асфальтобетонної суміші.

Про це під час брифінгу повідомив директор департаменту внутрішнього фінансового контролю, нагляду та протидії корупції Андрій Єрмолаєв.

Зі слів Андрія Єрмолаєва, міський голова Олександр Сєнкевич поставив завдання перед виконавчими органами міської ради не платити за неякісний ремонт дорожнього покриття. Тому уклали договір з єдиною у місті "Будівельною лабораторією", яка має відповідний сертифікат для перевірок якості дорожнього покриття.

"Перевірки якості тривають з 12 листопада. За цей час виконали 10 проб асфальту на об’єктах з вартістю робіт близько шести мільйонів гривень. У половині випадків реальна товщина покриття не відповідала проєктній. Частину листів за результатами обстеження вже направили замовникам. Цими вихідними (20-21 листопада – ред.) підрядник вже переробляв неякісно вкладений асфальт", – розказав Андрій Єрмолаєв.

Поки що перевіряють товщину дорожнього покриття, та найближчим часом, за словами Андрія Єрмолаєва, контролюватимуть і якість асфальтобетонної суміші.

"Перевіряли дороги на вулиці Восьмого березня, 39, вул. Біла, 59, провулок Колективний, вул. Лєскова, вул. Курортна, 2-Б", – розказав Андрій Єрмолаєв.

За адресою вул. Біла, 59 у липні 2021 року товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) "Сіті Буд" у внутрішньоквартальному проїзді постелили нове асфальтове покриття, але минулого тижня укладений шар зняли.

Мешканка будинку Галина Кузьміна розповіла: "Ото поляпали, дуже погано. І товщина – де яка: десь – сантиметра півтора, десь – сантиметр, десь – два".

За телефонами вказаними у вільному доступі з представниками ТОВ "Сіті Буд" кореспондентам Суспільного зв'язатися не вдалось.

Вартість послуг "Будівельної лабораторії" від двох до восьми тисяч гривень.

"Взяти просту пробу асфальту коштує приблизно дві тисячі грн, якщо є йде велике вирізання асфальту з перевіркою його якості, тут вже коштуватиме близько восьми тисяч грн", – розказав Андрій Єрмолаєв.

Про наступні перевірки покриття доріг керівник департаменту обіцяв інформувати в соцмережах.

На запит Суспільного до товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна лабораторія", яке здійснювало перевірки якості асфальтного покриття, директор підприємства Валентин Заньку відповів, що подробиці експертизи зможе озвучити у середу, 24 листопада.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок