У Чернівецькій області жителі села перекрили дорогу через відключення газу

У Чернівецькій області жителі села перекрили дорогу через відключення газу

У Чернівецькій області жителі села перекрили дорогу через відключення газу
Суспільне Буковина

У селі Банилів Чернівецької області приблизно 50 жителів перекрили дорогу. Вони вимагають відремонтувати газопровід Джурів-Банилів, який торік зруйнував паводок. Зараз вдома у людей немає газу.

Про це передає кореспондентка Суспільного.

Люди перекрили дорогу на двох ділянках, з 8:00 22 листопада вони безперервно ходять пішохідними переходами. Пропускають машини швидкої.

За словами місцевої жительки Галини Григоряк, перекривають дорогу, бо через відсутність газу вдома холодно.

"Це проблема шести сіл. Уже зимовий період, а люди без газу. Його обіцяють до нового року. У хатах та школах холодно, всі села мерзнуть. У кімнаті вмикаю камін, а якщо готую їсти, то відключаю, щоб не було перевантаження електромережі", — розповідає жінка.

Влітку газ місцевим жителям подавали через тимчасовий газопровід. Він придатний лише для використання у теплу пору, бо зі зниженням температури тиск в ньому падає.

12 листопада стало відомо, що у селі Банилів від газу відключили 650 домогосподарств. Загалом у Банилові понад чотири тисячі споживачів газу. Ще стільки ж у п'яти селах Банилівської громади. Раніше постачання вже відключили у жителів сіл Бережонка, Бережниця та Коритне.

Наприкінці жовтня цього року уряд виділив майже 9 мільйонів гривень на відновлення газопроводу "Джурів-Банилів". Заступник голови ОДА Богдан Ковалюк сказав, що відновити провід мають до кінця листопада.

Що відомо

  • У червні 2020 року паводкова хвиля пошкодила газопровід "Джурів-Банилів", який обслуговував шість населених пунктів. Газ подавали тимчасовим газопроводом, який за гроші компанії побудувало підприємство "Чернівцігаз".
  • Раніше у коментарі Суспільному голова правління компанії Віктор Горда сказав, що тимчасовим газопроводом можна користуватись допоки добова температура не опуститься до менш як п'ять градусів.
  • У громаді на Буковині через відсутність газу в школі продовжили дистанційне навчання.
На початок