У жителя одного з районів Тернопільщини підозрюють коронавірус

У жителя одного з районів Тернопільщини підозрюють коронавірус

У жителя одного з районів Тернопільщини підозрюють коронавірус
Оригінальне

У жителя одного з районів області підозрюють захворювання на коронавірус. Хлопець перебував на відпочинку в одній з країн, де є хворі на коронавірус. Про це повідомив епідеміолог обласного лабораторного центру Володимир Паничев.

Епідеміологи досліджують його кров. Якщо грип чи гостра респіраторна інфекції не підтвердяться, кров відправлять на дослідження до Центру громадського здоров’я у Києві. За словами Володимира Паничева, в діагностиці коронавірусу важливе значення має саме лабораторне дослідження, яке проводять з допомогою спеціальних тестів. Сьогодні тестів для виявлення коронавірусної інфекції в області немає:

"Для лабораторної діагностики інфекційних захворювань за алгоритмом використовуються спочатку швидкі тести. Для діагностики грипу вони існують. Для швидкої діагностики коронавірусної інфекції є тільки пропозиції комерційні стосовно того, що окремі фірми можуть продати такі тести. Їх поставки можливі аж з 31 березня. Вартість одного тесту більше 300 гривень. Вартість тест-системи на 25 досліджень швидких тестів – 7,5 і вище тисяч гривень. Швидкі тести – це діагностика біля ліжка хворого, а звичайні діагностичні системи, які потребують певного часу, до чотирьох годин, то це діагностика в умовах лабораторії"

Тернопільська міська рада виділила 60 тисяч гривень на закупівлю такої тест-системи для діагностики коронавірусної інфекції, - розповів Володимир Паничев. Коли вона надійде до Тернополя, залежить від постачальника.

Відомо:

На Тернопільщині жодного випадку коронавірусу не зафіксували – повідомив начальник обласного управління охорони здоров'я Володимир Богайчук. За його словами, першого березня у Тернополі медики запідозрили коронавірус у 2-річної дитина. Цей діагноз не підтвердили, дитина хвора на грип Б.

На початок