Військовий переворот у Судані: прем'єра країни повернули на посаду

Військовий переворот у Судані: прем'єра країни повернули на посаду

Військовий переворот у Судані: прем'єра країни повернули на посаду
АР

Після воєнного перевороту в Судані звільнений з-під домашнього арешту прем'єр-міністр Абдалла Гамдок повернувся на займану посаду.

Як повідомляє Associated Press.

Суданські військові, які захопили владу в країні, уклали з Гамдоком угоду, відповідно до якої чиновника поновили на посаді, майже через місяць після того, як його посадили під домашній арешт. Також документ передбачає створення незалежного технократичного кабінету, який Гамдок очолюватиме до проведення парламентських виборів у 2023 році.

"Підписання цієї угоди відкриває двері досить широко, щоб вирішити всі виклики перехідного періоду", – сказав прем'єр Судану, виступаючи на церемонії підписання документу.

Військові також погодилися звільнити з-під варти інших урядовців та політиків, заарештованих після перевороту 25 жовтня. Крім того, відповідно до угоди, в країні проведуть розслідування для встановлення осіб, відповідальних за вбивства і поранення цивільних і військових під час протестів, які спалахнули після перевороту.

Що відбувається в країні

25 жовтня 2021 року військові Судану заарештували членів перехідного цивільного уряду, зокрема числі прем'єр-міністра, та оголосили в країні надзвичайний стан. У зв'язку з цим МЗС України рекомендувало утриматись від поїздок до країни. Новим лідером Судану себе проголосив генерал Абдель Фаттах аль-Бурхан. Він розпустив Суверенну раду, яка мала забезпечити перехід країни до демократії після повалення режиму правителя Омара аль-Башира. Бурхан також пообіцяв провести парламентські вибори у липні 2023 року.

Попередній державний переворот у Судані відбувся у квітні 2019 року в Судані, в результаті якого президент Омар аль-Башир пішов у відставку після 30 років правління країною. Військові заявили, що Судан контролюватиметься сформованою ними Радою. У країні був оголошений надзвичайний стан, призупинена дія Конституції, закритий повітряний простір і аеропорти, перекриті кордони. Війська оточили президентський палац і взяли під контроль дороги і мости. Тоді військові оголосили, що Рада управлятиме країною протягом перехідного періоду, який триватиме два роки, після чого у країні повинні пройти вибори.

Початково мешканці країни позитивно сприйняли звістку про переворот, однак два з половиною роки потому військові так і не виконали обіцянку передати владу. Через це у найбільших містах країни розпочалися протести.

21 вересня влада Судану оголосила, що армія запобігла черговій спробу державного перевороту в країні, який намагалася здійснити група військових, що планували захопити державну радіостанцію і оголосити про зміну влади. Ці офіцери є прихильниками колишнього президента Судану Омара аль-Башира. ЗМІ Судану повідомили про арешт десятків офіцерів, підозрюваних в організації державного перевороту.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок