З острова на Сицилії евакуюють людей через вулканічну активність

З острова на Сицилії евакуюють людей через вулканічну активність

З острова на Сицилії евакуюють людей через вулканічну активність
Roberto La Rosa/Alamy

Мер острова Вулкано на Еолійському архіпелазі Сицилії (Італія) Марко Джорджіанні доручив евакуювати близько 150 людей і заборонив відвідування цього району туристами через посилення вулканічної активності та газів.

Про це повідомляє The Guardian.

"Дані свідчать про збільшення кількості газів, які викликають серйозне занепокоєння, оскільки вони можуть становити загрозу для здоров’я населення", – заявив мер.

В Італійському національному інституті геофізики та вулканології (INGV) констатують збільшення важких газів, які знижують кількість кисню в повітрі та створюють труднощі з диханням, які можуть мати смертельні наслідки. Тому місцева влада створила "червону зону", де фіксується найвища концентрація газів та обмежила пересування мешканцям з 23:00 до 6:00. Туристам буде заборонено відвідувати острів протягом місяця.

Довідка: Вулкано — це маленький вулканічний острів, розташований приблизно на 20 кілометрів північніше Сицилії. Острів являє собою вулканічний масив із кількома кратерами, один із яких діючий, а всього їх в Італії чотири — Етна, Везувій, Стромболі та Вулкано. Останнє виверження на Вулкано відбулося в 1888–1890 роках, коли довелося евакуювати всіх жителів Сицилії.

Що відомо

  • У жовтні 2021 року шторм спричинив повінь в сицилійському місті Катанія, щонайменше дві людини загинули.
  • У ніч на 9 серпня на острові Сицилія в Італії знову сталося виверження вулкану Етна. Стовп вулканічного попелу піднявся в ніч на 9 серпня на висоту 4,6 тисячі метрів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок