Тренер збірної України Урош Велепець назвав двох біатлоністок, які точно поїдуть на Олімпіаду-2022

Тренер збірної України Урош Велепець назвав двох біатлоністок, які точно поїдуть на Олімпіаду-2022

Тренер збірної України Урош Велепець назвав двох біатлоністок, які точно поїдуть на Олімпіаду-2022
Biathlon.com.ua

Попередня Олімпіада в цих спортсменок була вкрай невдалою, проте зараз їх вважають лідерками команди.

Старший тренер жіночої збірної України з біатлону Урош Велепець назвав двох із п'яти біатлоністок, яких точно бачить у складі олімпійської команди на Іграх-2022 у Пекіні. Про це він розповів у інтерв'ю biathlon.com.ua.

За словами наставника, він уже зараз упевнений у кандидатурах Юлії Джими та Олени Білосюк. З повним складом тренерський штаб визначиться після шостого етапу Кубка світу в Рупольдінгу, що відбудеться 12-16 січня 2022 року – менш ніж за три тижні до старту біатлонних гонок на Іграх.

"Для нашої ситуації та в умовах нашої конкуренції закривати заявку 10 чи 15 грудня10-12 грудня відбудеться третій етап Кубка світу в австрійському Гохфільцені. буде неправильно, – вважає Велепець. – Я вже казав, що на даний момент у нас дві дівчини вже готуються до Олімпіади – це Олена та Юля. І ми не хочемо чинити на них додатковий тиск: ні фізичний, ні моральний".

"Юля – лідерка команди останніх двох сезонів, а Олена нам потрібна як фінішерка естафети, оскільки на останній етап у нас поки що немає гідної заміни. А за три місця, що залишилися, дівчата боротимуться. І зі свого боку можу пообіцяти, що ми виберемо найкращих. І що важливо: головне – не потрапити на Олімпіаду, головне – на Олімпіаді показувати найвищі стандарти".

Як Джима та Білосюк виступили в Шушені

На головному передсезонному старті в Шушені, де визначався склад команди на старт сезону Кубка світу, Джима фінішувала восьмою з одним промахом і показала найкращий хід у команді. У мас-старті Юлія була лише 39-ю через невдалу стрільбу (шість кіл штрафу).

Велепець вважає, що лідерка збірної "показала хороший хід, навіть краще, ніж ми думали" та "тримає високий рівень: відставання за швидкістю на даному етапі менш ніж на хвилину – дуже непоганий показник".

Білосюк стала 23-ю у спринті з одним невлучанням, а в мас-старті – 34-ю з двома.

"Олена бігла в зоні ПАНО – це, по суті, режим тренування, і [вона] більше фокусувалася на стрільбі", – пояснює тренер. Велепець переконаний, що "стріляла вона добре, тому ми спокійні".

Читайте також: Урош Велепець - про травму Бех, стан Кривонос та склад України на перші етапи Кубка світу з біатлону

Що відомо

  • Для 31-річної Юлії Джими Олімпіада в Пекіні може стати третьою в кар'єрі після Сочі-2014 і Пхьончхана-2018. На останніх Іграх у Південній Кореї біатлоністка пропускала спринт і гонку переслідування, через що втратила шанси на участь у мас-старті. В індивідуальній гонці Джима фінішувала лише 20-ю. Спортсменка доєдналася до естафет, але також безуспішно – 7-ме місце в міксті та 11-те – в жіночій естафеті.
  • 34-річна Олена Білосюк брала участь у Олімпійських іграх у Ванкувері (2010) і Сочі (2014). Українка поїхала й на Ігри-2018 до Пхьончхана, проте через проблеми зі здоров'ями не стартувала в жодній гонці.
  • І Джима, і Білосюк були в складі естафети на Іграх-2014 у Сочі, яка здобула для України перше та єдине олімпійське "золото" в біатлоні.
Читайте також: Катерина Бех доповнить склад жіночої збірної України на першому етапі Кубка світу з біатлону
На початок