Євросоюз розробив нову стратегію оборони – CNN

Євросоюз розробив нову стратегію оборони – CNN

Євросоюз розробив нову стратегію оборони – CNN
bfmtv.com

У Брюсселі підготували проєкт першої воєнної стратегії "Стратегічний компас безпеки та оборони", в якому визначено план дій для забезпечення внутрішньої безпеки Євросоюзу. Він, зокрема, передбачає можливість розгортання до 5 тисяч військових на випадок виникнення загроз.

Про це повідомив телеканал CNN із посиланням на копію проєкту документа.

Як зазначається, "Стратегічний компас" – це нечіткий план щодо того, як країни-члени ЄС координуватимуть свої дії в разі виникнення загроз. Головна пропозиція документу полягає в тому, щоб країни блоку мали можливість оперативно розгорнути до 5 тисяч військових для протистояння численним потенційним загрозам. Замість постійних сил, які підпорядковуються командувачу в Брюсселі, групи швидкого реагування будуть формуватися з військовослужбовців усіх країн-учасниць ЄС для виконання конкретного завдання. Ці завдання можуть варіюватися від місії з евакуації людей, наприклад, в Афганістані, до миротворчих або гуманітарних місій, в тому числі на кордонах. При цьому зазначається, що в тій чи іншій місії братимуть участь не всі країни Євросоюзу, але рішення щодо розгортання військ потребуватиме узгодження всіх країн блоку. Втім, деталі того, як це працюватиме, ще не затверджені.

У документі також йдеться про необхідність спільного підходу Євросоюзу у сфері оборонних закупівель, досліджень та розвідки.

Більш ніж 20 опитаних телеканалом європейських чиновників, дипломатів і політиків з різних країн ЄС, погодилися, що Євросоюзу потрібно вжити заходів для підтримки безпеки. Зокрема, посол Італії в ЄС П'єтро Бенассі заявив, що Європа може "побудувати спільну стратегічну культуру" і що цей план надасть імпульс для досягнення цієї мети.

Читайте також: "Будь-яка агресія з боку РФ матиме наслідки" – інтерв'ю з повіреною США Квін

Деякі країни Східної Європи, такі як Польща, Естонія та Литва також підтримують цей документ, але лише за умови, що в ньому буде окреслена загроза, яку представляє Росія та меншою мірою Китай. Діями Росії стурбовані й скандинавські країни. Дипломати та чиновники цих країн заявили, що "піддаються реальній небезпеці з боку Росії". Найактивніше за створення європейської армії виступає Франція. Президент країни Еммануель Макрон неодноразово висловлювався про сильну Європу і зменшення ролі НАТО в регіоні під керівництвом США.

"Поточна мета полягає в тому, щоб "Стратегічний компас" був узгоджений у березні (2021 року – ред.), в той час, коли Франція буде головувати в ЄС", – пише CNN.

Посадовці ж з Данії, Нідерландів, Австрії та Швеції висловили сумніви щодо оборонної стратегії. На їхню думку, війська швидкого реагування можуть ніколи не знадобитися Євросоюзу, тоді як гроші на них будуть витрачені.

Що відомо

  • Через міграційну кризу в Європі в Естонії 20 листопада розпочали будівництво тимчасових загороджень на кордоні з Росією.
  • Білий дім попередив європейських союзників про ймовірність вторгнення Росії на територію України та закликав готувати нові антиросійські заходи.
  • 19 листопада міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна готова захиститися від російської агресії та не вірить, що буде великий наступ з боку РФ.
  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі переговори з Генеральним секретарем Альянсу Єнсом Столтенбергом. Сторони обговорили безпекову ситуацію та спільну протидію гібридним загрозам з боку РФ.
  • У Міністерстві оборони України заявили, що станом на початок листопада 2021 року біля українського кордону та на тимчасово окупованих територіях Російською Федерацією перебувають близько 90 тисяч російських військових. Водночас секретар РНБО України Данілов запевнив, що скупчення російських військ біля кордонів України нема.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок