Українські прикордонники отримали два гелікоптери Н-125 виробництва французької компанії Airbus Helicopters, які боронитимуть кордон з Білоруссю.
Про це повідомила пресслужба Державної прикордонної служби.
Як зазначили у відомстві, ними укомплектують авіаційні підрозділи ДПСУ, які нестимуть службу на ділянці кордону з Білоруссю.

Гвинтокрили мають сучасне потужне обладнання для запобігання правопорушенням на держкордоні. Зокрема, вони оснащені оптико-електронною системою спостереження, яка дозволяє вести моніторинг, в тому числі в інфрачервоному режимі. При цьому тепловізійна камера дозволяє виявити транспортний засіб на відстані до 20 кілометрів. Також обладнання дозволяє не лише вести якісний відеозапис, а й в режимі реального часу передавати його.

Крім того, гвинтокрили облаштовані системою оповіщення з гучномовцями та спеціалізованими авіаційними прожекторами, які можуть використовуватися синхронно з системою оптико-електронного спостереження.
У ДПСУ нагадали, що перші вертольоти за українсько-французьким контрактом Україна прийняла на озброєння ще у січні 2020 року. Їх активно застосовували під час проведення прикордонних операцій "Карпати-2021" та "Кордон-2021".
"На сьогодні прикордонники налітали на цих гвинтокрилах близько 900 годин. Застосування в охороні державного кордону України показало економічність та ефективність цих машин", — додали у відомстві.
Що відомо
- Міграційна криза на кордоні Білорусі з Польщею, Литвою, Латвією триває із серпня. Країни звинувачують Білорусь у спеціально створеному міграційному тиску в рамках ворожих гібридних дій проти них як країн ЄС.
- 8 листопада натовп мігрантів з кількасот людей наблизився до польського кордону з боку Білорусі у супроводі силовиків. МВС Польщі заявило про спробу прорвати кордон поблизу прикордонного пункту "Брузги" (КПП "Кузніца"). Міноборони країни також зняло відео, як білоруські правоохоронці проводжають колону біженців до кордону. У Білорусі це назвали "заходами безпеки для людей, які пересуваються по трасі".
- 9 листопада дві великі групи мігрантів із кількох десятків людей на білорусько-польському кордоні зламали паркани і потрапили на територію Польщі. У Польщі заявили, що білоруська сторона підготувала найбільший на даний час штурм кордону за допомогою нелегальних мігрантів.
- Мігранти влаштували біля кордону із Польщею табір, білоруські силовики постачали їм дрова, воду та їжу. Люди жили у таборі, та періодично намагалися проривати кордон із Польщею майже два тижні. 18 листопада державна прикордонна служба Польщі повідомила, що на місці стоянки мігрантів біля кордону у Брузгах майже не залишилося людей: білоруські служби направили іноземців до транспортно-логістичного центру, який розташований за кілька сотень метрів.
- Олександр Лукашенко заперечив причетність країни до організації міграційної кризи та попередив ЄС про відповідь у разі запровадження нових санкцій.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!