Дискваліфікований за расизм український хокеїст Андрій Денискін повернувся до змагань

Дискваліфікований за расизм український хокеїст Андрій Денискін повернувся до змагань

Дискваліфікований за расизм український хокеїст Андрій Денискін повернувся до змагань
УХЛ

Гравець пропустив близько третини сезону.

Український хокеїст "Кременчука" Андрій Денискін повернувся до змагальної практики після дискваліфікації в Українській хокейній лізі (УХЛ).

Під час матчу четвертого туру УХЛ, 26 вересня, між "Кременчуком" і "Донбасом" Денискіна вилучили через прояв расизму. Подібне в українському чемпіонаті сталося вперше.

Хокеїста "Кременчука" покарали на 36-й хвилині гри після жесту, який він адресував американському захиснику "Донбасу" Джейлену Смереку. Денискін зімітував, як відкриває й відкушує банан.

 • Відео ігрового епізоду за участю Андрія Денискіна

За цей жест Денискін отримав покарання у три матчі обов'язкової дискваліфікації та ще 10 ігор - додаткової.

Згідно з Дисциплінарним кодексом Федерації, компенсація у випадку з демонстрацією расистських жестів становить 5000 гривень за гру. Тобто Денискіну потрібно було б заплатити 50 тисяч гривень, аби уникнути додаткової дискваліфікації на десять зустрічей. Однак гравець цього не зробив.

Зрештою, Денискін вийшов на лід лише 19 листопада в матчі проти "Донбасу" - через 13 ігор після дискваліфікації. Сумарно один із лідерів "Кременчука" не виходив на лід у рамках матчів майже два місяці - 55 днів. За цей період національна першість України з хокею вже сягнула 18-го туру, тобто до кінця регулярного чемпіонату залишилось 24 раунди.

Як прокоментували повернення Андрія Денискіна в клубі

У своєму першому матчі після дискваліфікації нападник не відзначився результативними діями. При цьому головний тренер "містян" Олександр Савицький підкреслив після гри з "Донбасом", що наразі хокеїст перебуває не в оптимальних кондиціях:

"Він довго не грав, важкуватий трохи. Набере форму і приноситиме користь команді".

До слова, ще наприкінця жовтня очільник "Кременчука" в коментарі після чергової гри чемпіонату заявив, що "питання Денискіна не вирішується". На той момент нападник "містян" уже пропустив 9 зустрічей.

"Запитання щодо Андрія Денискіна потрібно поставити Георгію ЗубкуПрезидент Федерації хокею України. Не знаю, що він тут робить - питання не вирішується. Тож по ньому не знаю", - зазначив тоді Савицький.

Дискваліфікація Андрія Денискіна: хронологія подій

 • 26 вересня 2021 року. Андрій Денискін показав расистський жест гравцю "Донбасу" Джейлену Смереку.
 • 28 вересня. Джейлен Смерек пішов "у відпустку" на невизначений термін.
 • 29 вересня. Дисциплінарний комітет Федерації хокею України виніс вердикт щодо покарання хокеїста. Денискіна дискваліфікували на 3+10 матчів. Водночас міжнародна спільнота засудила таке рішення.
 • 2 жовтня. Смерек повернувся на лід. Зокрема, він потрапив у заявку на матч із "Краматорськом" у чемпіонаті України.
 • 10 жовтня. "Донбас" оголосив про припинення співпраці зі Смереком за обопільною згодою сторін. Пізніше стало відомо, що американський гравець перейшов у німецький клуб "Біттенгейм".
 • 30 жовтня. Головний тренер "Кременчука" Олександр Савицький у прямому ефірі телеканалу XSPORT заявив про те, що "питання Денискіна не вирішується".
 • 19 листопада. Денискін повернувся до змагальної практики, пропустивши всі 13 матчів дискваліфікації.

Що відомо

 • До кінця регулярного чемпіонату залишилось 24 тури. Наступний матч "Кременчук" проведе 22 листопада проти київського "Сокола" на виїзді в рамках 19-го туру УХЛ.
 • У сезоні 2021/2022 Андрій Денискін провів лише 4 матчі, у яких відзначився двома голами та двома результативними передачами.
 • У 18-му турі УХЛ "Кременчук" уже разом із Денискіним зазнав поразки від "Донбасу" з рахунком 2:5. Однак пізніше "Донбасу" зарахували технічну поразку в цій зустрічі через залучення до гри відсторонених хокеїстів. Це вже друга технічна поразка донецької команди, тож клуб ризикує бути знятим із чемпіонату. У подібну ситуацію потрапив і "Краматорськ".
Читайте також: Хокейний клуб "Краматорськ" отримав другу технічну поразку і ризикує отримати зняття з ліги
На початок