Що робити під час пожежі. Львівські рятувальники провели навчання для дітей

Що робити під час пожежі. Львівські рятувальники провели навчання для дітей

Що робити під час пожежі. Львівські рятувальники провели навчання для дітей
Суспільне Львів

Від початку року на Львівщині під час пожеж загинула 61 людина. Аби запобігти таким випадкам, надзвичайники вирішили нагадати людям про правила пожежної безпеки. Сьогодні, 19 листопада, у місті Глиняни вони побували у місцевій школі, церкві та поспілкувалися із місцевими мешканцями. Про це Суспільному розповів начальник відділу обласного управління надзвичайників Андрій Гвардєєв.

Спершу рятувальники приїхали до школи, де за сценарієм виникла пожежа. Після того як учням повідомили про "пожежу", їх евакуювали зі школи.

"Такі навчальні евакуації дуже потрібні, тому що якщо їх не буде, то учні не будуть знати як поводити себе в надзвичайних ситуаціях. Переживав трошки, було страшно. Ну в таких ситуаціях головне не панікувати", — каже школяр Сергій Максимів.

Навчальна евакуація
Навчальна евакуація. Суспільне Львів

Після навчальної евакуації надзвичайники розповіли директору школи, на що потрібно звернути увагу.

"Виходів у нас в школі є 4. На 2 поверсі також є виходи, які зводяться на 1 поверсі й з декількох потоків робиться один більший потік. На це надзвичайники звернули увагу. Мабуть, треба в коридорі не допускати, щоб ці потоки з’єднувалися в один, тобто щоб діти мали можливість виходити із різних сторін", — каже директор школи Тарас Когут.

Школа у Глинянах
Школа у Глинянах. Суспільне Львів

Згодом надзвичайники поспілкувалися із місцевим священиком. Адміністратор храму Успіння Пресвятої Богородиці отець Андрій Лукач розповідає, що в церкві задля безпеки не використовують кадил, а свічки – на батарейках.

"В перспективі в майбутньому плануємо зробити систему пожежогасіння. Вся електрика, всі мережі є в металевих конструкціях і при виході з церкви знеструмлюються", — каже отець Андрій Лукач.

Глинянська церква
Глинянська церква. Суспільне Львів

У школі та церкві залишили датчики диму та чадного газу, які можна встановити в приміщеннях. Їх придбали за гроші ЄС. Такі ж датчики роздали деяким мешканцям Глинян. Також надзвичайники нагадали місцевим про правила пожежної безпеки в побуті.

"Пічка у нас безпечна, ми її кожного року чистимо, нічого не димиться в нас. Датчиків не було, вже матиму", — каже мешканка Глинян Діана Вантух.

Вулиця в Глинянах
Вулиця в Глинянах. Суспільне Львів

Сьогоднішній захід надзвичайників був позаплановим. Про пожежну безпеку розповідали саме у Глинянах, бо там минулого місяця загинула жінка.

"За третій квартал встановлено, що на території Львівської області загинуло 24 особи. Це дуже велика кількість людей. Це все відбувалося в житловому секторі", — каже начальник відділу обласного управління надзвичайників Андрій Гвардєєв.

Від початку цього року внаслідок пожеж загинула 61 людина.

Читайте також: У Львові снігоприбиральна техніка чергуватиме цілодобово

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок