У черкаській міській бібліотеці для дорослих №7 вакцинують проти коронавірусу. Додатковий центр для вакцинації там відкрили на час дії "червоної" зони в області, розповіла Суспільному сімейна лікарка Карина Кривицька.
Сімдесятитрирічна Таїсія Ківа першу, разом зі своєю свахою, робила в поліклініці. Другу дозу отримала у пункті щеплення в бібліотеці:
"Але там зараз, кажуть, скажені черги, а я в цьому будинку живу. Побачила, що центр вакцинації відкрили, спитала: «То у вас можна?» Сказали, що можна", – зазначила пенсіонерка.
Вакцинується, додала вона, аби убезпечити від хвороби себе, дітей та онуків.
Сваха Таїсії Ківи – Ганна Яремчук – теж зауважила, що в новий центр вакцинації їй було прийти зручніше.

Обдумувала щодня своє рішення вакцинуватися черкащанка Оксана Пилипенко. Розповіла що, радилася зі знайомими та родичами:
"Боялася. Є ж багато міфів. Розказують різне. Але все одно потрібно робити".

Кожен другий відвідувач центру не знає, яку вакцину обрати, зауважила сімейна лікарка Карина Кривицька.
"Деякі люди не знають і просять поради, яку краще вакцину їм зробити. Старші люди хочуть CoronaVac, молодші – Pfizer чи Moderna".

Медсестра Оксана Соловйова додала, що багато хто вагається:
"Ми розказуємо людям, що це безпечно, що це для їхнього здоров’я робиться", – зауважила медсестра.
За словами завідувачки Ірини Рибкіної, нині в приміщення бібліотеки читачів не пускають. Разом із тим, заклад продовжує свою внутрішню роботу.
Що відомо
- 9 тисяч 960 щеплень проти коронавірусу зробили на Черкащині за минулу добу. Про це повідомила керівниця обласного лабораторного центру Людмила Кравченко. Загалом в області повністю щеплені 315 тисяч 648 осіб – це 27 відсотків населення. Першою дозою вакциновані 413 тисяч 846 осіб. Уперше на Черкащину вакцини від коронавірусу доставили 24 лютого.
- закладів громадського харчування, торгових центрів, ринків, магазинів, кінотеатрів, а також проведення масових заходів. Водночас обмеження не діятимуть, якщо 100% працівників вакциновані, а відвідувачі мають ковідний сертифікат, або ж актуальний ПЛР-тест.
- У Черкаській області вісім закладів (шість – "першої хвилі", дві – "другої хвилі"), де надають допомогу хворим на COVID-19. Розгорнуто 1 356 ліжок. Із них забезпечені кисневою підтримкою 1 287 ліжок, це 95%, розповіла Суспільному заступниця голови Черкаської облдержадміністрації, яка курує медицину, Лариса Кошова. До цього списку планують додати ще дві лікарні.
- Працюють 100 пунктів щеплення, 25 мобільних бригад.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України