Діджиталізація: як працюють електронні журнали та щоденники у школах Миколаєва

Діджиталізація: як працюють електронні журнали та щоденники у школах Миколаєва

Станом на листопад 2021 року 33 школи Миколаєва використовують у своїй роботі електронні журнали та щоденники. Ще шість закладів освіти в місті планують запровадити е-журнали з січня 2022 року.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла заступниця начальника управління освіти Миколаївської міськради Світлана Макарова.

За словами Світлани Макарової, доступ до електронного щоденника мають всі учні, проте самостійно вносити зміни до записів у ньому вони не можуть. Тобто виправити оцінку або видалити інформацію про домашнє завдання не вдасться. Також батьки мають доступ до оцінок лише своєї дитини.

"Там все прозоро ― яку оцінку поставив вчитель, таку й буде видно батькам. Якщо вчитель записує домашнє завдання, воно автоматично потрапляє до щоденників учнів. Сказати, що нічого не задавали, дитина вже не може. Також батьки можуть переглянути відмітки про відвідування та перевірити, чи дитина була в школі", ― розповіла Світлана Макарова.

Перед тим, як впровадити е-журнали, для вчителів проводять відповідні навчання.

"Фахівці Центру професійного розвитку педагогічних працівників надають консультативну допомогу, організовують тренінги тощо. Від школи певна людина проходить таке навчання, а потім вже допомагає своїм колегам", — сказала Світлана Макарова.

Платформу для електронних щоденників та журналів заклад вибирає самостійно. Усі платформи, за словами Світлани Макарової, безкоштовні.

З 1 вересня 2021 року всі класи Миколаївської спеціалізованої школи № 22 перейшли на електронні журнали та щоденники.

"В умовах такої великої школи, як наша, де 46 класів та півтори тисячі дітей, та в умовах пандемії, коли освітній процес буває і очний, і заочний, і класи на самоізоляції перебувають, батьки не можуть бачити фактичні результати навчання своїх дітей. Електронний журнал дає можливість це робити: перевіряти оцінки, дивитися домашні завдання, побачити, яку тему проходили на уроці та за що саме поставили оцінку", ― розповів директор школи Петро Богун.

Читайте також: "У Первомайській громаді, що на Миколаївщині, діють часові обмеження для дітей"

За словами Петра Богуна, електронний журнал зручний і для вчителів.

"Електронний журнал можуть заповнювати декілька вчителів одночасно: не потрібно шукати, де лежить паперовий журнал, чи чекати, доки хтось його заповнить. У вчителя є доступ до класного журналу, коли в нього є доступ до гаджета", ― сказав Петро Богун.

Для електронного документообігу в школі використовують платформу "Нові знання".

"Буває, що зависає програма, коли вчителі масово входять у журнал. У випадку певних проблем, ми звертаємося до технічної підтримки і розробники дуже швидко реагують", ― сказав Петро Богун.

За інформацією управління освіти міськради, з 1 вересня 2022 року електронні журнали та щоденники планують використовувати ще у 29-ти школах Миколаєва.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок