У Києві на засіданні пресклубу обговорили зміни до Конституції України

У Києві на засіданні пресклубу обговорили зміни до Конституції України

У Києві на засіданні пресклубу обговорили зміни до Конституції України РВ АМУ в Івано-Франківській області

Депутат Верховної Ради України від Прикарпаття Зіновій Андрійович - проти запровадження інституту префектів. Свою позицію він висловив на засіданні пресклубу реформ "Децентралізація: що далі", яке відбулося в Києві.

"Я проти інституту префектів, - сказав депутат. Це суперечить Європейській Хартії місцевого самоврядування, а також декільком статтям Конституції України. Органи місцевого самоврядування і так сьогодні контролюють декілька державних структур. Корисний досвід Польщі. Там є воєводи, які відповідають за національну, державну безпеку. І не більше. Вони в жодному разі не втручаються в делеговані чи власні повноваження органів місцевого самоврядування".

У Києві на засіданні пресклубу обговорили зміни до Конституції УкраїниРВ АМУ в Івано-Франківській області

У Києві на засіданні пресклубу обговорили зміни до Конституції України

Інститут префектів має з'явитися в Україні після ліквідації місцевих адміністрацій. Префектів мав би призначати президент за поданням уряду. Вони повинні працювати у кожній області й районі.

До слова, у засіданні національного пресклубу реформ "Децентралізація: що далі?", організованому Асоціацією міст України, взяла участь і журналістка Суспільного Карпати Світлана Усатюк, а також понад 100 медійників з усієї України, представники уряду, аналітики, депутати різних фракцій були присутні на цьому заході.

Говорили про те, які зміни потрібно вносити до Конституції України, щоб завершити децентралізацію і реформу місцевого самоврядування, про виклики медичної реформи, особливості законопроєкту про адміністративно-територіальний устрій.

Зокрема, щодо змін до Конституції, то вони мають стосуватися визначення чітких механізмів контролю органів місцевого самоврядування представниками влади. Також потрібно для делегованих повноважень надавати фінансовий ресурс.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди