"Треба змінюватись та рухатись далі". Ексрежисер Кропивницького театру працюватиме в Миколаєві

"Треба змінюватись та рухатись далі". Ексрежисер Кропивницького театру працюватиме в Миколаєві

"Треба змінюватись та рухатись далі". Ексрежисер Кропивницького театру працюватиме в Миколаєві
mistaua.com/фейсбук Євгена Курмана

Колишній головний режисер обласного українського музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького Євген Курман працюватиме в миколаївському театрі. Про це він розповів Суспільному.

Євген Курман переміг у конкурсі та став головним режисером Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру. Про це йдеться на сайті Міністерства культури та інформаційної політики.

З посади головного режисера Кропивницького театру Євген Курман звільнився 1-го листопада. Тоді журналістам Суспільного розповів, що планує взяти творчу відпустку.

Рішення взяти участь у конкурсі ухвалив після розмови з художнім керівником Миколаївського театру. "Я планував зробити творчу відпустку, але до мене звернувся художній керівник цього театру. Він пояснив, яка у них ситуація, і запропонував співпрацю. Я зважив та погодився".

Ухвалив таке рішення, тому що відчув потребу у змінах. "Потрібна якась новизна в поглядах, в ідеях, в усьому. Дев'ять-десять років – це максимум для творчого керівника. Я сам вже відчував, що час підходить. Задачі, які переді мною стояли, вже вирішені. А нові шляхи повинні бути. Треба змінюватись і рухатися далі. Цей момент настав".

На посаді головного режисера Кропивницького театру Євген Курман працював дев'ять років. "Я щасливий, що працював в театрі корифеїв. Те, що я робив разом з колективом, було національним відродженням української культури. Було дуже погано: якість вистав, якість акторів. Все було іншим. Повірте, коштувало великої праці і мені, і тодішньому директору підняти театр до того рівня, на якому він є зараз. Для себе я багато чого відкрив, дізнався і зможу це втілювати не тільки на батьківщині корифеїв, а й скрізь в Україні".

Що відомо

  • Євгена Курмана призначили головним режисером обласного театру імені Марка Кропивницького у вересні 2012 року.
  • Євген Курман разом з керівником ансамблю бального танцю "Kонвалія" Ігорем Спінулем брали участь у конкурсі на заміщення посади директора театру, який оголосили у серпні цього року. Спілка театральних діячів України вважала, що він відбувся з порушенням. Обидва кандидати відмовилися від участі в конкурсі.
  • П'ятого жовтня обласна рада вдруге оголосила конкурс на посаду директора обласного театру. Участь брали три кандидати: Євген Скрипник, Сергій Компанієць та Олексій Дорошев. Директора театру не обрали через однакову кількість голосів.
На початок