Фільм "Схрон", який переміг на кінофестивалі "Молодість", вийшов онлайн

Фільм "Схрон", який переміг на кінофестивалі "Молодість", вийшов онлайн

Фільм "Схрон", який переміг на кінофестивалі "Молодість", вийшов онлайн
кадр з фільму

На онлайн-платформі Takflix вийшла картина "Схрон" Оксани Войтенко, яка визнана найкращим короткометражним фільмом національної програми кінофестивалю "Молодість" у 2020 році. Фільм доступний у будь-якій точці світу з англійськими субтитрами.

"Схрон" – історична драма про УПА. Україна, 1946 рік. У криївці переховуються повстанці та вагітна жінка – дружина командира. Їх розшукує загін НКВД. Однак все не так просто – хтось із героїв приховує велику таємницю.

Головну роль у стрічці виконала Вероніка Шостак, яка також грала у "Брати. Остання сповідь" Вікторії Трофіменко та "Поводир" Олеся Саніна.

Сюжет "Схрону" частково заснований на реальних подіях 1946 року, які відбулися із провідником ОУН Станіславівщини Ярославом "Робертом" Мельником. Перед створенням стрічки режисерка Оксана Войтенко дослідила тему через записи служби безпеки УПА та спогади повстанців. Співавтором сценарію став Анатолій Соболевський, який воював у зоні проведення АТО у складі добровольчого батальйону ОУН. Під час роботи над фільмом він допомагав із психологією та діалогами військових.

Опис фільму

Україна, 1946 рік. Командир повстанського загону Орест разом зі своєю вагітною дружиною Євою та кількома бійцями зимує в схроні. Повстанців розшукує загін НКВД під керівництвом капітана Змієва. Завдяки двом зрадникам Змієву вдається знайти й оточити схрон. Орест приймає бій. Під час бою Єва народжує дитину. Намагаючись врятувати свого чоловіка та його побратимів, Єва розкриває свою таємницю: батько дитини – Змієв. Орест постає перед важким вибором між жагою помсти ворогу і милосердям.

Що відомо

  • Продюсери стрічки – Юрій Мінзянов та Катерина Банах.
  • "Схрон" був номінований як найкращий короткометражний фільм на кінофестивалі "Кіноколо" 2020 та 5-ій Національній кінопремії "Золота дзиґа", а також став найкращим короткометражним фільмом Національної програми міжнародного кінофестивалю "Молодість".
  • Фільм знятий за підтримки Держкіно України.
  • Takflix — це перший і єдиний онлайн-кінотеатр, де можна легально дивитись українське кіно. 50% від продажу квитків отримують творці кіно.
Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант