У Хмельницькому запрацював ще один Центр масової вакцинації

У Хмельницькому запрацював ще один Центр масової вакцинації

У Хмельницькому запрацював ще один Центр масової вакцинації

У Хмельницькому запрацював третій Центр масової вакцинації населення від COVID-19. Розгорнули його у приміщені гіпермаркету на вулиці Зарічанській, 11/4.

Про це Суспільному повідомив начальник управління охорони здоров'я Хмельницької міської ради Борис Ткач.

За його словами, у Центрі щеплюватимуть вакциною виробництва компанії Pfizer.

"Центр вже працює й охочі жителі міста та області можуть отримати там щеплення. Наразі працює одна мобільна бригада, яка робить щеплення вакциною Pfizer. Центр працюватиме без вихідних з 9:00 до 11:30 та з 12:00 до 14:00. Якщо виникне потреба у Центрі збільшать кількість мобільних бригад та вакцин", - говорить посадовець.

Борис Ткач додає, наразі в обласному центрі, в достатній кількості, є вакцини чотирьох виробників: AstraZenecaAstraZeneca використовує безпечний вірус застуди, у який вмонтована “інструкція” для виготовлення специфічних білків коронавірусу. Вектор доставляє цю “інструкцію” в клітини організму людини. Клітини починають виробляти цей білок. Імунна система розпізнає, що білок не належить людині, і виробляє антитіла та Т-клітини до нього. Так організм вчиться, як захиститися в разі зустрічі зі справжнім вірусом. Склад вакциниДіюча речовина: модифікований аденовірус, що містить у собі специфічний білок коронавірусу, який викликає імунну відповідь., CoronavacВакцина CoronaVac — це інактивована вакцина, вона містить у своєму складі неактивний, “вбитий” вірус. Організм реагує на нього та виробляє імунітет.Технології вироблення інактивованих вакцин вже майже 70 років. Першу вакцину за цією технологією розробили ще 1955 року. Це була вакцина від поліомієліту.Склад вакциниДіюча речовина: інактивований вірус SARS-CoV-2. Допоміжні речовини: гідроокис алюмінію – пришвидшує та підсилює дію активного компонента; гідрофосфат натрію 12-водний та гідрофосфат натрію моногідрат – буферні речовини, що стабілізують вакцину, щоб її кислотний рівень збігався з рівнем нашого тіла; натрію хлорид – є розчинником і коригує сольовий баланс вакцин. , Comirnaty/Pfizer-BioNTechМає у своєму складі молекули матричної рибонуклеїнової кислоти (мРНК), яка кодує шипоподібний білок оболонки коронавірусу SARS-CoV-2. Після введення вакцини ця мРНК потрапляє в клітини організму людини й надає їм своєрідну “інструкцію”, як створити цей білок. Імунна система розпізнає, що білок не належить людині, і виробляє антитіла до нього. Так організм вчиться, як захиститися в разі зустрічі зі справжнім вірусом.БезпечністьВакцини мРНК є безпечними і не можуть змінити ДНК людини. Незабаром після того, як клітини організму закінчать виконувати інструкції, вони руйнуються і позбавляються від мРНК. мРНК-вакцини не містять живого або інактивованого вірусу. та ModernaМає у своєму складі молекули матричної рибонуклеїнової кислоти (мРНК), яка є своєрідною «інструкцією», як створити шипоподібний білок оболонки коронавірусу SARS-CoV-2. Після введення вакцини наш організм користується цією «інструкцією», щоб утворити ці білки. Імунна система розпізнає, що білок не належить людині, і виробляє антитіла та Т-клітини до нього. Так організм вчиться, як захиститися в разі зустрічі зі справжнім вірусом.БезпечністьВакцини мРНК є безпечними та не можуть змінити ДНК людини. Незабаром після того, як клітини організму закінчать виконувати інструкції, вони руйнуються і позбавляються від мРНК. мРНК-вакцини не містять живого або інактивованого вірусу..

Також за словами посадовця, у Хмельницькому працює ще два Центри масової вакцинації: вулиця Володимирська, 92( UA: ПОДІЛЛЯ (ТРК "Поділля-Центр") та у приміщені залізничного вокзалу. Крім цього, у місті працює вісім пунктів вакцинації.

Що відомо

  • Адреси пунктів та центрів вакцинації.
  • Від початку кампанії в області здійснено 661913 щеплень від COVID-19, з них 390265 людей отримали першу дозу, 271648 – дві дози. 17 листопада на Хмельниччині зроблено 9366 щеплень від COVID-19. 3076 людей зробили перше щеплення, 6290 людей завершили вакцинацію.
На початок