Долучився до донецького Євромайдану з перших днів — історія Юрія Надточого

Долучився до донецького Євромайдану з перших днів — історія Юрія Надточого

Марафон
Долучився до донецького Євромайдану з перших днів — історія Юрія Надточого
Юрій Надточий учасник Донецького Євромайдану, фото: Суспільне Донбас

До Дня Гідності та Свободи, який відзначається в Україні 21 листопада, на Суспільному — історія жителя Маріуполя, Юрія Надточого, який був учасником Євромайдану у Донецьку.

Хлопцеві на той момент було 16 років, та він вчився в 10 класі, наразі він служить поліцейським. Свою проукраїнську позицію не приховував та долучився з перших днів до мирних донецьких мітингів євромайданівців.

Наразі Юрію 23 роки, він переселенець з Макіївки. У 2014 році, через початок бойових дій, переїхав до Маріуполя. Про події, які розпочалися у рідному місті дізнавався від батька, який тоді працював у Донецькій автоінспекції.

"На той момент, як батько мій розповів все це, я попросив український прапорець. Він мені привіз, десь такий маленький, я його пришив до портфеля", — згадує Юрій.

Наприкінці 2013 року Юрій вчився у 10 класі ліцею, до донецького Євромайдану долучився з перших днів. Каже, вчителі його позиції не схвалювали.

"Коли вони тільки бачили український прапор на моєму портфелі, зупиняли урок і розпочинали розмовляти виключно на теми — навіщо, для чого. І тоді я пам’ятаю буквально весь ліцей поділився навпіл. Всі намагались чимось зачепити, щось образливе сказати, в тому плані, що близько ж Росія", — пригадує Юрій.

Долучитися до мітингів за євроінтеграцію запропонували друзі, розповідає чоловік.

"Троє хлопців з мого ліцею, Євгеній, Кирил та я — йшли та малювали прапори України по дорозі. Це зараз я розумію що це хуліганство, але на той момент якийсь настрій зовсім був інакший. Підтримували, ми слухали якісь викрики в плані кричалок та підтримували. Чули по боках, настрій людей, мене це дивувало дуже. Думки проукраїнської я дуже мало чув", — каже учасник Донецького Євромайдану.

Четвертий рік Юрій служить у патрульній поліції Донеччини. Патрулює вулиці Маріуполя.

"Ми відрізняємось від окупованої території тим, що в нас є закони. Я вважаю, якщо люди зрозуміють, згуртуються та будуть стримано себе поводити, в рамках закону, то ми зможемо подолати ті труднощі, які в нас є", — каже Юрій.

Наразі Юрій студент харківського юридичного університету, за фахом — поліцейський превенції.

Що відомо

  • 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції у Києві та регіонах через рішення влади президента Віктора Януковича щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Ці події вважають початком Революції гідності.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок