Роменські мисливці вважають, що їхню організацію захопили рейдери й користуються їх грошима

Роменські мисливці вважають, що їхню організацію захопили рейдери й користуються їх грошима

Роменські мисливці вважають, що їхню організацію захопили рейдери й використовують кошти товариства на свої потреби. У захопленні влади, розповів Суспільному голова ревізійної комісії Віктор Іващенко, допомогла обласна організація мисливців, якій вони щороку перераховують частину внесків, які по суті не мали платити. Також обласна організація незаконно звільнила голову районного товариства.

На що йдуть гроші

Щоб розібратися, на що витрачаються їхні внески, мисливці Роменщини провели ревізію діяльності товариства за минулий рік. Анатолій Калуга аналізував витрати пального.

"Почали піднімати скретч-карти, які отримували, виявилося, що бензин, 95 був у скретч-картах, його отримали літрів 50-60, по факту списали літрів 40, а більше було 92-го. 30-літрові скретч-карти не брали, не було їх по заборним відомостям, вони з’явилися у звіті. По путівках. Заповнював не водій, не єгер, на якого записаний "УАЗ", заповнено було Бяласом", – говорить член ревізійної комісії Роменської організації мисливців Анатолій Калуга.

Станіслав Бялас нині керує роменською організацією мисливців.

"За 2020 рік коштом наших внесків було отримано 1 млн 298 тис. грн. Ці всі гроші, фактично, ідуть на проїдання: на утримання автотранспорту, яким користується Стас Карольович Бялас, на утримання другого автомобіля, який знаходиться в приватному господарстві єгеря, на зарплату, на перерахунки сумській організації. На відтворення, на ведення мисливського господарства кошти не реалізуються", – говорить голова ревізійної комісії Роменської організації мисливців Віктор Іващенко.

З його слів, до Сумської обласної організації торік роменські мисливці перерахували 135 тис. грн членських внесків.

"На утримання і на заходи громадської організації у сумську обласну організацію 35% від членських внесків першого етапу, щорічно, ми одна організація", – коментує тимчасовий виконувач обов'язків голови роменської організації мисливців Станіслав Балас.

За словами голови Сумської обласної організації мисливців Юрія Харченка, усі районні організації перераховують на утримання апарату обласної організації й всеукраїнської президії та ради всеукраїнської ради УТМР. "Вони – юридична особа в складі обласної організації", – додає Харченко.

Як сталось рейдерське захоплення

Станіслав Балас став тимчасово виконувачем обов’язки Роменського товариства після виходу Юрія Гаркуші. Наказ про звільнення останнього у 2019 році видала обласна спілка мисливців. Не погодившись з цим Юрій Гаркуша звернувся до суду. Там з’ясував: Роменське товариство не підпорядковується Сумам, і обласна організація не тільки не мала права його звільняти, а й збирати з його організації гроші. Це стосується й решти, на той час, 17 районних мисливських товариств.

"Ці 35%, вони юридично, взагалі нічим не підкріплені. Про них всі розмовляють, всі перераховують, а на підставі чого ці кошти перераховуються – ніхто відповіді надати не може. І навіть якби вона була підпорядкована юридично то, знову ж таки, немає підстав перерахування коштів Сумській організації", – говорить адвокат Юрія Гаркуші Костянтин Биченко.

Зі слів Юрія Гаркуші, це було рейдерське захоплення організації. "Там допомагали і правоохоронні органи це захоплення зробити. Причиною цього всього я б назвав таку мою боротьбу активну з браконьєрами", – вважає Юрій.

Суди поновили Юрія Гаркушу на посаді. Згідно з офіційним сайтом Українського товариства мисливців та рибалок, організація на 2016 рік мала 24 обласних організації, – це майже 160 тис. членів.

Внески платять не всі

Глухівська організація з цього року внески не робить.

"В цьому році, 18 травня, ми відокремилися від Сумської обласної організації. У нас є бухгалтер, який веде все: нараховує гроші єгерському складу, в пенсійний фонд, воєнний фонд. Повністю на своєму балансі Глухівська організація. Гроші 35%, тому що відділились, не перераховуємо", – розповідає голова Глухівської організації мисливців Анатолій Сухопар.

Роменська організація мисливців на минулий рік мала 635 членів, які у 2020 році сплатили майже 1 млн 300 тис. різних внесків. 35% внесків за членство перерахували на обласну організацію – 135 тис. грн. Два роки тому до обласної організації перераховували по 35% своїх внесків 17 районних організацій. Якщо брати в середньому по 100 тис. грн це мало бути – 1 млн 700 тис. грн. Якщо від цієї суми 24 обласних організації в тих же Сумах перерахували по 35%, то всеукраїнське товариство мало отримати мінімум 840 тис грн.

На початок