Кількість хворих не зменшилась. Як працює дитяче ковідне відділення у Краматорську

Кількість хворих не зменшилась. Як працює дитяче ковідне відділення у Краматорську

Кількість хворих не зменшилась. Як працює дитяче ковідне відділення у Краматорську
Дитяче ковідне відділення у Краматорську, фото: Суспільне Донбас

У Краматорську, в ковідному шпиталі інфекційного відділення № 2, знаходяться 19 дітей хворих на коронавірус. Двоє з них в реанімації. Найменшому 2 місяці, повідомила Суспільному лікарка-інфекціоністка Наталя Сімейко.

На базі реанімаційного та інфекційного відділення облаштували 30 ліжок для дітей хворих на ковід. На стаціонарному лікуванні діти знаходяться не менш ніж 2 тижні. Лікарка-інфекціоністка Наталя Сімейко розповіла, з якими симптомами діти надходять до стаціонару.

"Це лихоманка, нежить, кашель. Можливі також прояви схожі на кишкові захворювання, може бути рідке випорожнення, блювота і лихоманка. Здебільшого діти надходять середньої важкості. Але, бувають випадки коли дуже довго сидять вдома і не звертаються за допомогою, тоді стан важкий і дитина потребує реанімаційного відділення", — говорить Наталя Сімейко.

Ліки, передбачені ковідним пакетом, пацієнти отримують безкоштовно. Шпиталь приймає пацієнтів не тільки з Краматорська, а й з інших міст.

"Динаміка у нас майже стабільна. Десь 19-20 пацієнтів, з моменту відкриття госпіталю. Сказати, що кількість хворих загальна зменшилась, ми ще не можемо", — наголосила генеральна директорка Дитячого медичного об'єднання Краматорської міськради Наталя Капуста.

У листопаді медичний заклад почав отримувати фінансування, передбачене "ковідним пакетом" від НСЗУ. Цього тижня запрацював кабінет вакцинації.

"Кабінет вакцинації працює не тільки на дитяче населення. Ми націлені на вакцинацію і дорослого населення. Цього понеділка (15 листопада — ред.) ми отримали вакцину. Ми створили бригаду й отримали договір с НСЗУ на цей пакет послуг", — додала Наталя Капуста.

З тридцяти ковідних ліжок дитячого інфекційного відділення зайнято 19.

Що відомо

  • 17 листопада на Донеччині та Луганщині COVID-19 виявили у майже 1500 хворих

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок