За продаж ліків дітям до 14 років – штрафуватимуть

За продаж ліків дітям до 14 років – штрафуватимуть

За продаж ліків дітям до 14 років – штрафуватимуть
ukranews.com

За продаж ліків дітям до 14 років – штрафуватимуть. Напередодні Верховна Рада ухвалила в другому читанні закон, який передбачає посилення відповідальності. "За" – 315 народних депутатів, проти – нуль, четверо утрималися. Штрафи – від 3400 тисяч гривень до 5100. За повторне порушення протягом року – максимальний штраф до майже семи тисяч гривень. Такому рішенню передувало кілька випадків з отруєнням школярів ліками, сказав голова Комітету Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та страхування Михайло Радуцький. Суспільне дізнавалось, чи були такі випадки в Кіровоградській області.

Щороку в обласну дитячу лікарню привозять дітей, які отруїлися ліками від депресії або підвищеного тиску. Завідувач відділення анестезіології терапії Андрій Гутарєв каже: з початку року до відділення інтенсивної терапії поступили п'ятеро пацієнтів.

"Діти поступають у важкому стані, з порушенням свідомості. На щастя, через отруєння ліками ніхто не помер".

Андрій Гутараєв пояснив, як мають діяти батьки, якщо дитина отруїлась ліками. "Треба негайно промити шлунок чистою водою. Це треба зробити максимально швидко, щоб пігулки не всмокталися у шлунковий тракт. Якщо є будь-які зміни у загальному стані дитини: збудженість або сонливість – батьки повинні негайно звернутися до лікарні".

Завідувачка аптеки в Кропивницькому Ольга Касьянова розповідає, щомісяця звертаються дві дитини, щоб купити ліки, їм відмовляють. "Вони хотіли купити препарати для серця, інсулін. Батьки на такі відмови реагують по-різному, хто з розумінням, хто скандалить".

За словами Ольги Касьянової, дітям до 14 років не заборонили купувати присипки, підгузки, мінеральну воду та дитячі креми.

Кандидатка психологічних наук Ірина Радул розповіла, чому, на її думку, цей закон необхідно було ухвалити.

"Є психологічні особливості кожного віку, саме дитячий вік – це високий поріг навіюваності. Тому що у цей період вони нездатні до критичного сприйняття інформації, яку отримують з соцмереж, з телебачення, реклами. От на телебаченні ми можемо бачити дуже яскраву рекламу лікарських препаратів, які нам пропонують. Відбувається емоційне зараження, тобто ця картинка, вона нас заворожує. Відбувається сприйняття інформації як такої, якої треба дотримуватися і виконувати".

Штрафи за продаж ліків дітям набудуть чинності наступного дня після того, як цей закон опублікують у газеті парламенту "Голос України". За словами речниці поліції області Віталіни Бевзенко, після того, вона прокоментує, яким чином поліцейські контролюватимуть виконання норм цього закону.

На початок