На Полтавщині визначили 71 проєкт-переможець «Шкільного громадського бюджету»

На Полтавщині визначили 71 проєкт-переможець «Шкільного громадського бюджету»

На Полтавщині визначили 71 проєкт-переможець «Шкільного громадського бюджету»
Суспільне Полтава/Полтавська обласна рада

Понад 70 проєктів-переможців «Шкільного громадського бюджету» визначили 18 листопада на Полтавщині. Це конкурс, на який представнкии шкіл регіону могли подавати ініціативи щодо благоустрою пришкільної території чи облаштування освітніх закладів. Про це Суспільному розповіла начальниця відділу інвестиційної діяльності облради Олеся Дроботенкою.

Десятикласник Євгеній Багаєв відвідує Мачухівський навчально-виховний комплекс. Хлопець хоче, аби в його школі був вільний доступ до Інтернету. Відповідний проєкт він подав на обласний конкурс «Шкільний громадський бюджет».

"Я вирішив подати на конкурс проєкт «Smart учнівська група». Він був створений для того, щоб провести Інтернет по усій школі, щоб учні використовували його із користю, щоб вчителі могли викладати правильно матеріал, навчилися також використовувати Інтернет-технології", – говорить автор проєкту на конкурс «Шкільний громадський бюджет» Євгеній Багаєв.

На Полтавщині визначили 71 проєкт-переможець «Шкільного бюджету участі»
Мачухівський НВК. Суспільне Полтава

Ініціатива Євгенія перемогла у конкурсі. Її підтримали 559 людей.

"Ми приклали багато зусиль для організації голосування. Це і поширення інформації на нашому офіційному сайті, на нашій сторінці у Facebook, поширення у Viber-групах. Кожен клас, кожне навчальне приміщення матиме доступ до мережі, діти також матимуть доступ до WI-FI, але він буде запаролений, і це буде у чітко визначений час", – каже директорка Мачухівського НВК Валентина Білокінь.

Цьогоріч на конкурс подали 169 проєктів, один із них не допустили до голосування через технічні причини, каже начальниця відділу інвестиційної діяльності облради Олеся Дроботенко.

На Полтавщині визначили 71 проєкт-переможець «Шкільного бюджету участі»
Шкільний громадський бюджет Полтавщини: до участі допустили 168 проєктів. Суспільне Полтава

"Всього визначено переможцями 71 проєкт. У тому числі проєкти міст – 16, сільських проєктів – 31 та проєкти селищ – 24. Цьогоріч підтримка учнівських проєктів зросла утричі порівняно з минулими роками. Якщо раніше було віддано 58, 42 тисячі голосів, то цьогоріч – це 128 тисяч голосів", – розповідає начальниця відділу інвестиційної діяльності Полтавської облради Олеся Дроботенко.

Переміг у конкурсі також проєкт учня Розсошенської гімназії Євгенія Кулька. Учень хоче облаштувати на території закладу спортивний майданчик.

"Зараз на нашому майданчику, який є на даний момент, незручно займатися, бо є іржа на турніках, бруд, який постійно збирається на одязі та взутті, а наш проєкт буде спрямований на побудову нового майданчика, на якому буде гумове покриття, нові перекладини, покриття на цих перекладинах відповідне", – говорить автор проєкту на конкурс «Шкільний громадський бюджет» Євгеній Кулько.

На Полтавщині визначили 71 проєкт-переможець «Шкільного бюджету участі»
Розсошенська гімназія. Суспільне Полтава

За словами Олесі Дроботенко, голосування відбувалося на спеціальній онлайн-платформі протягом понад двох тижнів. Реалізувати проєкти мають упродовж наступного року. Із обласного бюджету на це спрямують 6 мільйонів гривень.

"Усі проєкти було подано за умови співфінансування 50 на 50 із місцевої ради та обласної ради. І, відповідно, вартість проєктів коливалася від 200, 300 тисяч (гривень – ред.) були такі більші. Обласна рада надавала до 100 тисяч максимально. І маленькі взагалі проєкти, які вартували 30 тисяч, 50 тисяч, 100 тисяч", – повідомляє начальниця відділу інвестиційної діяльності Полтавської облради Олеся Дроботенко.

За словами Олесі Дроботенко, конкурс «Шкільний громадський бюджет» на Полтавщині влаштовують втретє. За цей період визначили 193 проєкти-переможці, втілили 52 із них. Ініціативи, що перемогли минулого року, мають реалізувати до кінця цього року. Частину ініціатив втілили не вдалося, зокрема, через адміністративно-територіальну реформу та брак фінансування.

На початок