На Хмельниччині батьків загиблих на пожежі чотирьох дітей притягнуть до відповідальності

На Хмельниччині батьків загиблих на пожежі чотирьох дітей притягнуть до відповідальності

На Хмельниччині батьків загиблих на пожежі чотирьох дітей притягнуть до відповідальності
Фото: Суспільне

На батьків дітей, які 17 листопада загинули внаслідок пожежі, відкрили кримінальне провадження за злісне невиконання батьківських обов’язків та порушення вимог пожежної безпеки. Про це розповів керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник. Четверо дітей віком від семи місяців до шести років загинули внаслідок пожежі в житловому будинку в селі Медисівка Теофіпольської громади, розповів начальник головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області Едуард Братко. Подробиці трагедії з'ясовувало Суспільне.

Біля будинку в Медисівці, де вночі сталась пожежа – згорілі ліжка, на яких спали діти. В це помешкання родина переїхала два роки тому.

Батько чотирьох загиблих дітей Андрій Баб'юк пригадує події вечора: "Я приїхав з роботи додому. Ні диму, нічого не було. Діти вже спали, і ми лягли спати з дружиною в своїй кімнаті. Я прокинувся, повна хата диму була. Я розбудив дружину і зразу почав малих виносити з кімнати".

Діти – двоє хлопчиків і дві дівчинки – спали в іншій кімнаті, де й було пічне опалення. Андрій Баб’юк додає: коли виніс дітей з хати, вони були вже мертвими. Найстаршій дитині було шість років, наймолодшій – сім місяців. Подружжя зараз перебуває в матері чоловіка, в сусідньому селі Гальчинці, де готуються до похорону. Мати померлих, Лідія, говорить: вже надворі намагалась надати дітям першу медичну допомогу, поки чоловік викликав швидку.

Причиною пожежі стало несправне пічне опалення в будинку. Про це на брифінгу розповів начальник головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій області Едуард Братко.

Батько дітей запевняє, що проблем з грубою, яка опалювала кімнату, де спали діти, не було: "Я переварював, все сам робив, аж ніяк двері не могли самі відкритися. Швидка їхала більше години. Більше години їхати швидкій! Я можу показати, коли я дзвонив на швидку. А вони коли приїхали?"

Завідуюча Теофіпольською підстанцією екстреної медичної допомоги Людмила Микитюк запевняє, що швидка до будинку приїхала вчасно: "Виклик надійшов о 20:35. О 20:51 бригада прибула на виклик. Добиратися до виклику 20 кілометрів, вони добирались 16 хвилин. Вони виявили обгорілі трупи чотирьох дітей".

Виконуюча обов’язки старости Людмила Бишук говорить: подружжя не перебувало на обліку як неблагонадійні, батько працював на текстильній фабриці, мав підробіток, мати займалась дітьми. Проте за батьком, каже, спостерігалось зловживання алкоголем.

На час пожежі, о 20:30, до чергової частини в Теофіполі зателефонували з газової служби, розповідає начальник головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій області Едуард Братко: "Я прошу звернути увагу: не від мешканців, не від сусідів. До газівників подзвонив чоловік і повідомив про пожежу в житловому будинку в селі Медисівка".

До газової служби телефонував батько дітей. О 20:50 пожежники прибули до будинку, але діти були вже мертвими.

Начальник головного управління нацполіції області Руслан Герасимчук говорить: зі слів слідчо-оперативної групи, яка працювала на місці події, батько дітей ввечері прийшов додому напідпитку. "Додому він повернувся о 17 годині в стані алкогольного сп’яніння. Вони повечеряли, лягли на ліжко однієї з кімнат, дивлячись телевізор. Їх четверо дітей перебували в іншій кімнаті, де спали в своїх ліжечках", - каже Руслан Герасимчук.

Староста села Людмила Бишук не вірить, що діти в такий час могли вже спати.

Зараз на батьків загиблих дітей відкрите кримінальне провадження за двома статтями: за статтею 166 ККУ «Злісне невиконання батьками встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки» та за статтею 270 ККУ ч. 2 «Порушення встановлених законом вимог пожежної безпеки, що спричинило смерть людей», каже керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник.

За невиконання батьківських обов’язків може загрожувати позбавлення волі від двох до п’яти років, за порушення вимог пожежної безпеки – від трьох до восьми років.

На початок