МОЗ: тютюнопаління вбиває кожну п'яту людину, старшу 35 років

МОЗ: тютюнопаління вбиває кожну п'яту людину, старшу 35 років

МОЗ: тютюнопаління вбиває кожну п'яту людину, старшу 35 років
АР

Тютюнопаління спричиняє кожний п'ятий випадок смерті людей, старших за 35 років, і щороку вбиває понад 8 мільйонів людей по всьому світу. Про це у Міжнародний день відмови від куріння, або #NoSmokingDay, який у світі відзначають щороку в третій четвер листопада, повідомили у Міністерстві охорони здоров'я.

За даними фахівців, поміж тих більш ніж 8 мільйонів людей, які щороку у світі помирають від тютюнопаління:

  • понад 7 млн – це активні курці
  • майже 1,2 млн – пасивні.

Майже половина дітей у світі регулярно вдихає забруднене тютюновим димом повітря в громадських місцях, а 65 000 – помирають щороку від хвороб, пов’язаних із пасивним курінням, йдеться у повідомленні МОЗ.

Вчені зазначають, що куріння у два рази небезпечніше для організму, що росте, ніж для дорослого. Смертельною дозою для дорослої людини вважається одна пачка сигарет, викурена відразу, а для підлітків – пів пачки. Ті, хто почав палити до 15 років, у 5 разів частіше помирають від раку легень.

Чи є електронні сигарети безпечною альтернативою?

В Україні ринок електронних сигарет на законодавчому рівні досі не врегульований, пояснюють у МОЗ. Це означає, що українці споживають товар, який не пройшов перевірок і не має сертифікатів відповідності.

Окрім того, рідини для електронних сигарет не марковані, тому визначити їхній склад важко. Поширеність куріння серед українських підлітків віком 13-15 років викликає у медиків серйозне занепокоєння, адже фактично курить кожен п’ятий із них.

У МОЗ нагадують: куріння електронних сигарет підвищує ризики виникнення хронічних хвороб, раку легень та серцево-судинних захворювань, оскільки вони містять шкідливі хімічні речовини — важкі метали і канцерогени.

Як куріння впливає на інфікованих COVID-19?

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, люди з серцево-судинними і респіраторними захворюваннями, що спричиненні курінням, мають вищий ризик розвитку важких симптомів коронавірусної хвороби.

Куріння є фактором ризику для будь-якої інфекції нижніх дихальних шляхів, а вірус, спричинений COVID-19, вражає, насамперед, дихальну систему людини, кажуть у МОЗ.

Споживачі електронних пристроїв для куріння також можуть наразитися на ускладнений перебіг COVID-19, адже вейпи, електронні сигарети і пристрої для нагрівання тютюну так само шкодять дихальній та імунній системам, додають фахівці.

За інформацією медиків, слабку серцево-судинну систему мають хворі на COVID-19 із курінням в анамнезі. Це робить таких пацієнтів більш сприйнятливими до важких симптомів і може збільшити ймовірність смерті.

Люди, які кинули курити у віці від 30-35 років, мають таку ж тривалість життя, як і ті, хто ніколи не пробував сигарети, зазначають у МОЗ.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок